Samsung poinformował, że wyniki sprzedażowe firmy za IV Q 2010 roku są niższe, niż te które były prognozowane.

Samsung, który również niedawno ogłosił, że zamierza zainwestować ogromy budżet w rozwój i promocję swoich produktów, niestety IV Q 2010 roku zakończył przychodami niższymi od tych prognozowanych.


Jak podają przedstawiciele firmy, największe spadki sprzedaży odnotowano w obszarze komputerów PC oraz telewizorów. Te spadki przełożyły się również na spadek cen za te produkty, co w obecnej gospodarce, również wymogło obniżenie cen przez konkurencję.


Jednak, jak twierdzą analitycy przyglądający się sytuacji firmy Samsung, przychody firmy z pewnością zaczną się poprawiać wraz z początkiem obecnego roku. Bowiem firma Samsung ma ku temu wszystkie narzędzia i podstawy, aby tak sądzić.


Spośród portfolio produktów firmy głównymi motorami napędowymi sprzedaży mają być przede wszystkim:

  • sprzedaż tabletów
  • sprzedaż smartphone’ów
  • sprzedaż telewizorów 3D oraz tych z dostępem do internetu

Blisko aż 90% całkowitej produkcji jest eksportowanej, z czego 30 % trafia na rynki Europy, 24% w USA, 14% w Chinach.


W dalszym ciągu także produkcja i sprzedaż chipów, stanowi dużą część sprzedaży firmy. Jednak pytanie czy rzeczywiście to pomoże zwiększać wyniki? Bo obecnie sprzedaż chipów generalnie spada, dlatego też analitycy są sceptyczni, czy firmie uda się zwiększać wyniki dzięki tabletom, czy telefonom typu smartphone.


Samsung po firmie Nokia jest drugim największym na świecie producentem chipów.

Niższe wyniki sprzedażowe Samsunghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/samsung_mobile.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/samsung_mobile-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Samsung poinformował, że wyniki sprzedażowe firmy za IV Q 2010 roku są niższe, niż te które były prognozowane. Samsung, który również niedawno ogłosił, że zamierza zainwestować ogromy budżet w rozwój i promocję swoich produktów, niestety IV Q 2010 roku zakończył przychodami niższymi od tych prognozowanych. Jak podają przedstawiciele firmy, największe spadki...