Iphone 4G został oficjalnie już wprowadzony do sprzedaży również w wybranych krajach Europy, między innymi w Niemczech. Jednak rząd pyta Apple o zakres i legalność zbieranych danych.

Dane ludzi, sposób ich gromadzenia, czy chociażby to w jakim zakresie potem są wykorzystywane – to ostatnio bardzo popularny temat. Do tej pory zarówno rządu Stanów Zjednoczonych, jak i niektórych krajów Europy krytykowały i przede wszystkim weryfikowały co właściwie jest zbierane.


I do tej pory sprawa głównie dotyczyła firmy Google. Teraz jednak wraz z możliwościami, które posiada najnowszy Iphone 4G, firma Apple zaczyna przyciągać uwagę ministrów sprawiedliwości i prawników.


Minister Sprawiedliwości rządu niemieckiego wystosował zapytanie do Apple o to, aby publicznie poinformowała, jakiego typu dane są zbierane, jak będą przechowywane i jak długo będą przechowywane/wykorzystywane.


Apple będzie zobligowany wdrożyć bardzo jasne i przejrzyste reguły według których gromadzi dane użytkowników.


Firma w odpowiedzi do rządu niemieckiego pisze, że każdy z posiadaczy Iphone 4G ma możliwość zdecydowania czy chce przekazywać dane, czy też nie lub chociażby informacje gdzie się znajduje, innym niż Apple firmom trzecim.


Jednak to nie wystarcza obrńcom prywatności w Niemczech, tym bardziej, że reguły tam panujące są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie.


Mimo to Apple próbuje “obejść” przepisy i w ulotce do Iphone 4G dołącza stwierdzenie, że ten model telefonu wymaga przekazania informacji o położeniu, aby można było precyzyjnie z nim pracować…


Zatem rząd swoje Apple swoje – jednak  firma powinna zdać sobie sprawę z tego, iż do tej pory zarówno Facebook, jak i Google w Niemczech, zostały prześwietlone również pod kątem danych. I te firmy mają także zmienić sposoby zbierania, zakres zbieranych danych, a także cele, do których są wykorzystywane.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,iphone
Iphone 4G został oficjalnie już wprowadzony do sprzedaży również w wybranych krajach Europy, między innymi w Niemczech. Jednak rząd pyta Apple o zakres i legalność zbieranych danych. Dane ludzi, sposób ich gromadzenia, czy chociażby to w jakim zakresie potem są wykorzystywane - to ostatnio bardzo popularny temat. Do tej pory...