Google udostępniło do sprzedaży telefon Nexus One jeśli sięgam pamięcią rok temu. Teraz szef Google informuje, że firma nie planuje żadnej aktualizacji telefonu.


Hardware do Nexus One został zaprojektowany przez HTC, która z powodzeniem sprzedaje aparaty pod własnym szyldem, wtedy gdy Nexus był uruchamiany było to nie lada wydarzenie. Bo firma znana z działalności on line po raz pierwszy stworzyła produkt masowy, mający trafić do rzeczy swoich użytkowników i fanów marki Google.

Zatem dziwną sprawą jest to, że szef Google oznajmia, iż nie będzie drugiego wdrożenia, odświeżenia produktu. Pytanie dlaczego skoro oryginał okazał się ogromnym sukcesem i z pewnością firma zarobiłaby krocie na kolejnej wersji produktu.


Otóż Eric Schmidt mówi, że właśnie dlatego nie będzie wdrażania nowej, lepszej wersji Nexus, ze względu właśnie na sukces pierwszego aparatu.


Zatem wyjaśnienia szefa firmy wydają się bardzo mgliste, szczególnie że jeśli bliżej przyjrzeć się historii Nexus, to zobaczymy, iż z jednej strony produkt zyskał sobie bardzo duży rozgłos, a z drugiej strony nie przełożył się on na wyniki sprzedaży. Do tej pory mimo, że mimo wiele miesięcy od uruchomienia sprzedaży, trudno znależć przykład opracowanego planu abonamentowego dla tych, którzy chcieliby kupić telefon off line.


Nexus One był sprzedawany wyłącznie on line, poprzez sklep specjalnie stworzony i dedykowany dla tego urządzenia telefonicznego. Niestety witryna ostatnimi czasy również została zamknięta

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nexus_one_small.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/nexus_one_small-150x150.jpgЭва KasiakMobilegoogle
Google udostępniło do sprzedaży telefon Nexus One jeśli sięgam pamięcią rok temu. Teraz szef Google informuje, że firma nie planuje żadnej aktualizacji telefonu. Hardware do Nexus One został zaprojektowany przez HTC, która z powodzeniem sprzedaje aparaty pod własnym szyldem, wtedy gdy Nexus był uruchamiany było to nie lada wydarzenie....