Wypożyczalnia filmów i seriali Netflix, od przyszłego roku będzie dostępna na wybranych modelach telefonów z systemem operacyjnym Android.

To kolejny krok Netflix w kierunku mobilnego wypożyczania filmów czy seriali. Do tej pory Netflix, który istnieje już kilkanaście lat na amerykańskim rynku operował online, jednak od jakiegoś czasu rozpoczął intensywne prace mające na celu wdrożenie aplikacji na telefony dotykowe oraz te operujące na różnych systemach.


I tak najbardziej znana jest współpraca Netflix z firmą Apple, to właśnie Apple do swojej Apple TV wykorzystał ogromną bibliotekę filmów do wypożyczenia. Netflix jest także dostępny na iPhone.


Ostatnio ekipa developerów Netflix pracująca nad wdrożeniami na telefony komórkowe zakończyła prace nad wersją kompatybilną z Windows Phone 7. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się informacja o tym, że Netflix udało się nawiązać współpracę z firmą Google i już od roku 2011 na niektórych telefonach z systemem Android aplikacja ta będzie dostępna.


Niestety Netflix to pieśń przyszłości z pewnością dla polskich internautów, bo firma nie obsługuje naszego rynku.  Być może kiedyś doceni ona potencjał polskiego rynku, choć i tutaj coraz lepiej radzą sobie rodzime wirtualne wypożyczalnie.


Tymczasem jak można się dowiedzieć z bloga firmy Netflix, zespół odpowiadający za produkt na Android ubolewa na tym, iż nie udało się wcześniej wdrożyć rozwiązania na ten wyrastający na najpopularniejszy system operacyjny na świecie.


Jako główny powód takich opóźnień przedstawiciele firmy podają brak wystarczających mechanizmów zabezpieczających zarówno dane użytkowników, jak i sam content, który miałby być dostępny na mobile. Tzw. Digital Rights Management nie mógł przez to być w pełni zabezpieczony i egzekwowany. A jest to jeden z krytycznych warunków koniecznych do spełnienia przez firmę, gdy mowa o dystrybucji treści, praw autorskich czy danych osobowych na telefony z Androidem. Okazuje się, że właśnie ten system przysporzył znacznych problemów developerom  i samemu biznesowi.


Firma jest jednak już na dobrej drodze, aby na początku roku 2011 niektóre z urządzeń działających na Android posiadały aplikację. Jednocześnie zapowiada, że będzie kontynuowała rozmowy zarówno z producentami telefonów i  operatorami komórkowymi, celem rozwijania dostępu do Netflix właśnie dla rzeszy posiadaczy telefonów z Android.

Netflix od 2011 roku dostępny na Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/netflix.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/netflix-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Wypożyczalnia filmów i seriali Netflix, od przyszłego roku będzie dostępna na wybranych modelach telefonów z systemem operacyjnym Android. To kolejny krok Netflix w kierunku mobilnego wypożyczania filmów czy seriali. Do tej pory Netflix, który istnieje już kilkanaście lat na amerykańskim rynku operował online, jednak od jakiegoś czasu rozpoczął intensywne...