Wczoraj wieczorem jeśli weryfikowaliście swoje strony www, posiadające wtyczkę Facebook z pewnością natknęliście się na problemy techniczne.

Około godz.21.38 w ramach ostatnich prac zaplanowanych na Internet News, przeglądając stronę główną zauważyłam zniknięcie wtyczki Facebook. W pierwszym odruchu pomyślałam “ok, co mogło zadziać” się po mojej stronie? Nie zmieniałam skryptu wtyczki, nie bawiłam się kodem strony, nie wykonywałam żadnej aktualizacji któregokolwiek z komponentów strony. A zatem o co mogło chodzić?


Nieco zdezorientowana zaczęłam chodzić po znajomych stronach i okazało się, że ten sam problem dotyczy każdej strony posiadającej box Facebook Fan. Zrobiłam zrzuty z ekranu, abyście mogli zobaczyć co się zadziało.


Internet News – Strona Główna


Nowo wdrożona strona główna serwisu Media RunDodatkowo po trudnym etapie logowania do Facebook – trwało to wieki – nie mogłam wogóle znaleźć Fan Page Internet News. Ewidentnie zatem problemy techniczne wystąpiły po stronie Facebook.


Według pierwszych informacji problemy techniczne Facebook uniemożliwiały w niektórych przypadkach logowanie do serwisu.


Błąd DNS podczas próby logowania do serwisuWedług informacji The New York Times:

Praktycznie przez cały czwartek użytkownicy Facebook mieli problemy z dostępem do serwisu, raz logowanie było możliwe, innym razem nie. Firma wydała już oświadczenie w tej sprawie, jednak nie podała informacji, co mogło być przyczyną braku łączenia.

Media już zaczęły mówić, iż jest to największa “wpadka techniczna” serwisu od 4 lat, czyli od momentu powstania.


Firma w swoim oświadczeniu przeprasza wszystkich tych użytkowników, którzy doświadczyli problemów z logowaniem do serwisu. W chwili obecnej problem zniknął i znowu box’y Like wyświetlają się poprawnie :)


Nie zmienia to faktu, że nagromadzenie fanów, którzy lubią daną stronę lub markę, a następnie zniknięcie całego box’u z tym zbiorem fanów, może wywołać małe zdenerwowanie. A co gdyby Facebook nie udało się naprawić błędu? Oczywiście to skrajna sytuacja, ale należy pamiętać, że to ogromny serwis, na którego utrzymanie, rozwój, a także zarządzanie sytuacjami kryzysowymi – potrzeba nie tylko ogromnych pieniędzy, ale także kompleksowej, eksperckiej wiedzy, nie tylko w zakresie IT, ale również w zakresie sytuacji kryzysowych – no bo gdyby coś poszło nie tak, media nie zostawiłyby suchej nitki na Facebook. A i posiadacze stron firmowych lub produktowych na serwisie, gdyby stracili całe rzesze fanów…lepiej nawet nie kończę.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/facebbok_dns.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/facebbok_dns-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook,internet
Wczoraj wieczorem jeśli weryfikowaliście swoje strony www, posiadające wtyczkę Facebook z pewnością natknęliście się na problemy techniczne. Około godz.21.38 w ramach ostatnich prac zaplanowanych na Internet News, przeglądając stronę główną zauważyłam zniknięcie wtyczki Facebook. W pierwszym odruchu pomyślałam 'ok, co mogło zadziać' się po mojej stronie? Nie zmieniałam skryptu wtyczki,...