Amazon ogłosił, że planuje wprowadzenie do sprzedaży nowego Kindle – czyli czytnika książek on line, już latem tego roku!

Nowa wersja Kindle ma być cieńsza, mieć lepszy wyświetlacz, ale nie będzie zawierać dotykowego ekranu.

Amazon udostępnił Kindle w roku 2007 i prawie od razu został wystawiony na poważną próbę przez Apple, który również wtedy wchodził na rynek z Iphonem. Jednak największa rywalizacja rozpoczęła się wtedy, gdy Apple udostępnił Ipad czyli bezpośrednią konkurencję dla Kindle.

Ipad postrzegany jako tablet, umożliwiający przegladanie treści on line, oglądanie filmów, granie itd.

Więcej na temat tych dwóch produktów możecie przeczytać tu.

Nie należy zapominać o tym, iż w dalszym ciągu Amazon konkuruje również z Sony, które w ubiegłym roku zaprezentowało dotykowego reader’a książek. Sony dodało również serwis, który umożliwia użytkownikom ściąganie książek.

Kindle używa biało czarnego ekranu, aby w ten sposób imitować gazetę. Nowa wersja będzie miała tak skonstruowany wyświetlacz, który sprawi, iż książki na ekranie będą bardziej przypominały te w rzeczywistości.

Według firmy badawczej Forrester Research w roku 2010 zostanie sprzedanych blisko 6 milionów Kindle, podczas gdy w roku 2009 były to 3 miliony.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nowy-kindle.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nowy-kindle-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościamazon,amazon kindle,apple
Amazon ogłosił, że planuje wprowadzenie do sprzedaży nowego Kindle – czyli czytnika książek on line, już latem tego roku! Nowa wersja Kindle ma być cieńsza, mieć lepszy wyświetlacz, ale nie będzie zawierać dotykowego ekranu. Amazon udostępnił Kindle w roku 2007 i prawie od razu został wystawiony na poważną próbę przez Apple,...