20 kwietnia za pośrednictwem telekonferencji w programie QuickTime, firma ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2010r. To najlepszy kwartał w historii Apple.


“Z wielkim podekscytowaniem ogłaszamy nasze najlepsze wyniki finansowe za kwartał niezawierający okresu świątecznego. Zanotowaliśmy o 49% wyższe przychody i o 90% wyższe zyski,” powiedział Steve Jobs, Dyrektor Generalny Apple.

 

“Wprowadziliśmy właśnie na rynek rewolucyjnego iPad’a, którym nasi klienci są zachwyceni. W tym rok pokażemy jeszcze kilka innych wyjątkowych produktów.”

 

Spółka pochwaliła się zyskiem netto w wysokości 3.07 miliarda dolarów.

 

Sprzedaż  wzrosła o ponad 4 miliardy w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku, wynosząc 13,5 miliarda dolarów,

 

Co ciekawe 58 % tego imponującego wyniku wygenerowana została poza Stanami Zjednoczonymi.

 

Największą popularnością wśród  klientów Appla cieszył się iPhone. Sprzedaż tego produktu wzrosła w ostatnim kwartale aż o 131 %, dając firmie 8,75 milionów sprzedanych egzemplarzy.

 

O 33 % wzrosła także sprzedaż komputerów Macintosh, których sprzedano 2,94 miliona egzemplarzy.

 

Jedynym produktem, który nie wykazał się aż taką dynamika sprzedaży okazał się iPod, którego w zeszłym kwartale sprzedano 10,89 milionów egzemplarzy, czyli o  1 % mniej niż w poprzednim roku.

Najlepszy kwartał w historii Applehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/apple-logo1.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/apple-logo1-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,iphone,ipod
20 kwietnia za pośrednictwem telekonferencji w programie QuickTime, firma ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2010r. To najlepszy kwartał w historii Apple. 'Z wielkim podekscytowaniem ogłaszamy nasze najlepsze wyniki finansowe za kwartał niezawierający okresu świątecznego. Zanotowaliśmy o 49% wyższe przychody i o 90% wyższe zyski,' powiedział Steve Jobs, Dyrektor Generalny Apple....