Apple opublikowało wyniki sprzedaży za IV Q. iPhone generuje największe przychody.

W przypadku Apple segmenty można ująć jako produkty albo tzw. dywizje.  I tak, jak wszyscy oczekują z niecierpliwością kolejnej konferencji Apple, tak po raz kolejny również firma zaskoczyła pozytywnie swoimi opublikowanymi wynikami sprzedażowymi.


Według liczb kształtują się one następująco:

Dywizja telefonów czyli iPhone bez wątpienia wysunęła się na prowadzenie i generuje dla firmy największe przychody – porównując rok do roku to wzrost o ponad 90%, w pieniądzach to aż 8,8 miliarda $! I co jest najbardziej imponującym wskaźnikiem, to wzrost jaki ten produkt odnotował w sprzedaży rok do roku. Porównując sprzedaż iPhone w roku 2009 do sprzedaży dotychczasowej w bieżącym roku, wzrost wyniósł aż 90% – niejedna firma życzyłaby sobie takich wzrostów.

iPad i jego sprzedaż wzrosła w porównaniu do II Q 2010 blisko dwukrotnie i jest to również bardzo dobry wynik – ponadto, jak wskazują ostatnie dane z rynku amerykańskiego, o których możecie przeczytać na Internet-News – iPad ma przed sobą świetlaną przyszłość, bo na globalnym rynku widać bardzo mocno rosnącą tendencję na wdrażanie tabletów, a zatem Apple po raz kolejny nadał ton i kierunek, w jakim rynek technologicznych gadżetów będzie się rozwijał. Oznacza to dla firmy większą zewnętrzną konkurencję, ale dzięki temu, że jest ponownym prekursorem na rynku tabletów, do przyszłego roku kiedy to inne firmy wprowadzą kolejne tablety na rynek, Apple zdąży wzmocnić pozycję lidera.Sprzedaż Mac’ów również wzrosła i wygląda na to, że jak do tej pory była ona najlepsza w historii firmy. Można prognozować, że wraz z wprowadzeniem kolejnej generacji Mac’ów i MacBook Air trend ten utrzyma się i Apple w roku następnym pokaże jeszcze lepsze wyniki.

W ujęciu całościowym warto spojrzeć także na liczby wskazujące, jak cała firma zwiększa sprzedaż. Powyższe dotyczą sprzedaży w ujęciu produktowym, ale warto podkreślić, że Apple w całości nadal bardzo mocno i znacząco poprawia swoje wyniki. I tak dla przykładu firma zwiększyła wyniki sprzedażowe przez ostatni rok aż o 67%.

Żadna firma łącznie z Google nie może poszczycić się takimi liczbami – Google obecnie według danych odnośnie sprzedaży zwiększył wynik „zaledwie“ o 27% .

RiM czyli bezpośredni konkurent Apple, produkujący smartphone’y Blackberry, ale ostatnio także tablety Playbook, odnotował 31% wzrost rok do roku.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/apple_kupmax2.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/apple_kupmax2-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Apple opublikowało wyniki sprzedaży za IV Q. iPhone generuje największe przychody. W przypadku Apple segmenty można ująć jako produkty albo tzw. dywizje.  I tak, jak wszyscy oczekują z niecierpliwością kolejnej konferencji Apple, tak po raz kolejny również firma zaskoczyła pozytywnie swoimi opublikowanymi wynikami sprzedażowymi. Według liczb kształtują się one...