Zakończył się TechCrunch Disrupt, podczas którego wybrano sześć najbardziej obiecujących start up’ów.

TechCrunch Disrupt to impreza organizowana przez serwis TechCrunch jeden z najpoczytniejszych serwisów technologicznych, który obok technologii zajmuje się także opisywaniem ciekawych start up’ów.

 

Na imprezę tłumnie przybywają twórcy nowych start up’ów mając nadzieję, na pozyskanie nagrody finałowej czyli 50 000 $. W tym roku w imprezie wzięło udział 2100 uczestników. W jury konkursu byli między innymi: Marissa Mayer z Google i Ron Conway, Fred Wilson.

 

Poniżej lista sześciu finalistów konkursu:

 

Do@ – stworzony w Izraelu start up wymyślił wyszukiwanie na mobile, którego wyniki są wyświetlane bardziej w formie aplikacji i z uwzględnieniem trendów w social media. Firma dosłownie kilka dni temu otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 7 M $. Można powiedzieć, że to nowy rodzaj wyszukiwarki na mobile. Firma oferuje ją w postaci aplikacji na mobile. Może wyszukiwać zarówno po całej sieci, jak i po wszystkich aplikacjach, które posiadamy na swoim smartphonie czy tablecie.

 

BillGuard – firma działająca w Nowym Jorku i Izraelu. Produkt, który ten start up wymyślił to tzw.  pozwala na przesłanie informacji o nieuprawnionym korzystaniu z kart kredytowych. Rozwiązanie to chroni przed defraudacją pieniędzy.

 

InvoiceASAP – aplikacja cloud based, która pozwala na korzystanie z możliwości wyliczenia faktur, produkt skierowany głównie do księgowych, z którego można korzystać także na mobile.

 

Sonar – to aplikacja umożliwiająca zawieranie znajomości z ludźmi, których znamy nie bezpośrednio, ale którzy są znajomymi naszych znajomych i np. znajdują się w pobliżu. Sonar korzysta z serwisów społecznościowych takich jak Facebook, LinkedIn, Foursquare, aby umożliwiać nawiązywanie znajomości. Sonar wyświetla również dane i bio osób, znajdujących się w pobliżu.

 

ccLoop – również utrzymywany w “chmurze” start up ccLoop umożliwia tworzenie list mailingowych. Firma ponoć zebrała 3,5 M $ finansowania od funduszu Benchmark Capital. Jej rozwiązanie głównie pomaga tworzyć, zarządzać, organizować listy mailingowe.

 

GetAround – aplikacja umożliwiająca znalezienie i wypożyczenie auta od osoby, która jest w pobliżu, ale nie używa auta w danej chwili. Rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą wypożyczać aut od firm turystycznych czy innych specjalizujących się w wpożyczaniu samochodów. Ty decydujesz ile będzie kosztowało wynajęcie Twojego auta na godziny. GetAround dostarcza również ubezpieczenia wypożyczanych aut, a także opinie o dotychczasowych użytkownikach. Ten start up jest zwycięzcą TechCrunch Disrupt.

 

 

 

 

 

 

 

 

Najciekawsze start up'y TechCrunch Disrupt wybranehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/techcrunch_disrupt.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/techcrunch_disrupt-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Zakończył się TechCrunch Disrupt, podczas którego wybrano sześć najbardziej obiecujących start up'ów. TechCrunch Disrupt to impreza organizowana przez serwis TechCrunch jeden z najpoczytniejszych serwisów technologicznych, który obok technologii zajmuje się także opisywaniem ciekawych start up'ów.   Na imprezę tłumnie przybywają twórcy nowych start up'ów mając nadzieję, na pozyskanie nagrody finałowej czyli 50 000...