W ubiegłym tygodniu pisałam o micie Silicon Valley, dziś prezentacja kilku najciekawszych start up’ów, które ostatnio rozwijają skrzydła w Dolinie.

Mit Silicon Valley poniekąd w dalszym ciągu istnieje, w dużej mierze w Europie. Zwłaszcza Brytyjczycy zwykli podróżować do Stanów, bo nigdzie dalej już pojechać nie mogą. Stany to dla nich drugi dom, w którym się świetnie czują. Ma to także przełożenie na rynek nowych technologii i start up’ów głównie, których zarówno w samych Stanach, jak i w Europie – nie brakuje, a będzie ich jeszcze więcej, wraz ze wzrostem świadomości młodych ludzi i możliwości finansowania takiej działalności.

 

I podczas, gdy całość tekstu o mitach z Silicon Valley możesz przeczytać tutaj, poniższy tekst skoncentruje się na promowaniu tego, co najlepsze w amerykańskiego rynku, czyli młodych, zdolnych, pomysłowych, którzy może staną się kiedyś Larrym Pagem lub Stevem Jobsem.

 

Flotype – to start up, prowadzony przez 3 kolegów, którzy mają po 19 lat. Flotype umożliwia zbudowanie dużych, webowych aplikacji, dzięki narzędziu, które oferuje. Dzięki temu również mniejsze biznesy, które nie mogą sobie pozwolić na inwestowanie w wielkie systemy, mogą z tego korzystać. Flotype otrzymał dofinansowanie od Y-Combinator w wysokości 20 000 $. Obecnie zmierza w kierunku przychodu na poziomie 1 miliona $. Flagowy produkt Flotype to NowJS.

 

 

GetAround – o tym start upie czytałam już kilka miesięcy temu, wykorzystuje on elementy społeczności wirtualnej, która przekłada się na ułatwienie życia realnego. Krótko mówiąc GetAround to start up umożliwiający wypożyczanie samochodów pośród przyjaciół czy znajomych. Start up ma 1,5 M $ na rozwój, a dodatkowe 50 000 $ otrzymał po wygraniu TechCrunch Disrupt.

 

Hotel Tonight – właściwie nie jest niczym odkrywczym i zaskakującym, a w dodatku relatywnie łatwy do “podrobienia”. Aplikacja Hotel Tonight umożliwia wynajęcie hotelu w opcji last minute z uwzględnieniem rabatu. Start up pozyskał 3,25 M $ finansowania w pierwszej rundzie i został określony przez TechCrunch jako najlepsza aplikacja do podróży.

 

StyleSeat – założony przez dwójkę przyjaciół Melody McCloskey i Dan Levine, start up, specjalizuje się w udostępnianiu salonom usług profesjonalnych narzędzi do social media, dzięki którym mogą oni zwiększyć zainteresowanie własnymi usługami. Dzięki takim narzędziom strona internetowa profesjonalnego zakładu usług fryzjerskich, może na przykład dorobić sobie możliwość rezerwacji online, poprzez stronę, bez konieczności dzwonienia. Start Up zebrał 700 000 $ na start i twierdzi, że rynek rezerwacji usług beauty wart jest około 40 milionów $.

 

 

Najciekawsze start up'y Silicon Valleyhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/08/start_ups.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/08/start_ups-150x150.pngЭва KasiakStart Up
W ubiegłym tygodniu pisałam o micie Silicon Valley, dziś prezentacja kilku najciekawszych start up'ów, które ostatnio rozwijają skrzydła w Dolinie. Mit Silicon Valley poniekąd w dalszym ciągu istnieje, w dużej mierze w Europie. Zwłaszcza Brytyjczycy zwykli podróżować do Stanów, bo nigdzie dalej już pojechać nie mogą. Stany to dla nich...