MySpace, który jeszcze 2 lata temu był znaczącym serwisem społecznościowym, działającym praktycznie na całym świecie, zmuszony był wprowadzić grupowe zwolnienia.

Cała bardzo trudna sytuacja spowodowana jest ogólnymi problemami z utrzymaniem firmy, za przychody, które obecnie ona generuje. MySpace zatrudniał około 1000 pracowników i według najnowszych informacji serwis już wręczył wypowiedzenia 500 osobom.


Być może dojdzie do kolejnych zwolnień, co jeszcze nie jest potwierdzone. Również według różnych źródeł MySpace może być wystawiony na sprzedaż wkrótce, nawet w ciągu kilku tygodni.


Jednak czy to rzeczywiście pozwoli na uratowanie serwisu? Czy zmiana właściciela i duży zastrzyk gotówki pomogą?


Coraz bardziej sceptycznie na to patrzę, ponieważ gdy ostatnio mój przyjaciel przesłał mi link do swojego setu, właśnie na MySpace, nie mogłam uwierzyć, jak drastycznie serwis się zmienił i jak….po prostu nie działa.


Zatem pytania są bardziej strategiczne o to, jak MySpace zamierza poradzić sobie w dobie wielkiej popularności Facebook’a, Twitter’a, ale także innych serwisów, które łączą w sobie elementy społecznościowe i które podchodzą do prowadzenia biznesu z większą rezolucją.


Być może jednym z pomysłów będzie na uratowanie serwisu będzie ten, o którym wstępnie mówią szefowie MySpace. Miałby on polegać na lokalnej współpracy z innymi serwisami i agencjami, celem sprzedaży powierzchni reklamowej, a także rozwijać content. Takie modele współpracy MySpace rozważa na rynkach europejskich oraz w Australii.


Ale czy rzeczywiście to pomoże? Bo wydaje mi się, że MySpace po prostu ma niewiele do zaoferowania w obecnej sytuacji rynkowej i w świetle swoich konkurentów. Podążanie tym samym tropem, z pewnością nie jest rozwiązaniem, serwis musi znaleźć wyjątkowy, być może niszowy pomysł na istnienie.  A z tym, co pokazało ostatnie 12 miesięcy zarządzający mają zdaje się problem.

MySpace wprowadził grupowe zwolnieniahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/myspace.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/myspace-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
MySpace, który jeszcze 2 lata temu był znaczącym serwisem społecznościowym, działającym praktycznie na całym świecie, zmuszony był wprowadzić grupowe zwolnienia. Cała bardzo trudna sytuacja spowodowana jest ogólnymi problemami z utrzymaniem firmy, za przychody, które obecnie ona generuje. MySpace zatrudniał około 1000 pracowników i według najnowszych informacji serwis już wręczył wypowiedzenia...