Czterdziesta premiera pod szyldem MegaTotal.pl to podwójne uderzenie. Rewolucja dla branży muzycznej dzięki Web2.0!


Dwie znakomite płyty artystów, którzy już wcześniej zyskali ogromne poparcie fanów. Już 41 płyt polskich artystów ukazało się dzięki wparciu społeczności internetowej MegaTotal.pl! Czy to początek końca internetowego piractwa i kryzysu branży muzycznej?


Czterdziesta premiera ma wyjątkowy charakter. Jednego dnia ukazują się dwa fantastyczne, profesjonalne wydawnictwa zespołów Nine Six Project oraz Krafcy. To prawdziwe święto dla społeczności, która zdecydowała się wesprzeć te zespoły, ale też prawdziwy kąsek dla fanów muzyki w ogóle.


Jak działa MegaTotal.pl ?


MegaTotal.pl to inicjatywa, której celem jest poprawa kondycji polskiego rynku muzycznego. Serwis jest społecznością umożliwiającą start polskim, młodym, nieznanym wykonawcom.


Kierując od prawie czterech lat społecznością internetową MegaTotal.pl obserwujemy z jak wieloma problemami stykają się polscy Artyści na dzisiejszym rynku muzycznym. Piractwo, brak zainteresowania muzyką niezależną, brak funduszy na wydanie pierwszej płyty… – mówi Piotr Jabłoński, marketing manager portalu.


MegaTotal.pl umożliwia bezpośredni kontakt Artysty z jego Fanami. Jeśli słuchaczom podoba się muzyka jakiegoś zespołu, mogą to wyrazić za pomocą wsparcia finansowego dowolnej wysokości, które po przekroczeniu określonej sumy Artysta przeznaczy na realizację płyty. Wspierający w nagrodę mogą pobrać utwory tego zespołu na swój komputer.


Dzięki temu MegaTotal.pl jest bardzo skutecznym sposobem finansowania i promocji muzyki. Na wydanie płyty składa się bowiem wiele osób i dla żadnej z osobna nie stanowi to dużego obciążenia. W ten sposób szybciej i łatwiej jest zgromadzić wyższą kwotę, a płytę promuje się już na długo przed jej premierą.


Finalnie Artysta otrzymuje więc sumę pieniędzy potrzebną na wydanie krążka, grono wiernych Fanów i całkowitą swobodę artystyczną. A do tego podstawową wiedzę na temat funkcjonowania na rynku muzycznym.


Portal wspiera Artystów w stawianiu pierwszych kroków w muzycznym biznesie i poznawaniu obowiązujących w nim zasad,  przede wszystkim jednak pomaga zebrać fundusze na wydanie płyty. Dzięki portalowi to Fani finansują płyty polskich Artystów. Wierzymy, że w świetle kryzysu, w jakim pogrążona jest branża, aktywizacja tej grupy Artystów może mieć wpływ na poprawę sytuacji w polskiej muzyce. – dodaje Jacek Łukasiewicz, dyrektor ds. promocji MegaTotal.pl.


Dzięki społeczności MegaTotal.pl już prawie 60 Artystów zebrało fundusze na wydanie płyty. Nakładem portalu ukazało się zaś ponad 41 płyt polskich wykonawców.


Fair Music:

Jednym z filarów działania społeczności jest promowanie idei wolności muzyki i poczucia wspólnoty: słuchacze płacą za muzykę tyle, ile chcą, Artyści mają całkowitą swobodę artystyczną a zyskami dzielą się po połowie. Eliminacja pośredników minimalizuje koszty i motywuje fanów do wspierania Artystów. Wiedzą bowiem, że ich pieniądze faktycznie trafią do zespołów.

Dzięki takim zasadom to właśnie na MegaTotal.pl wielu młodych ludzi po raz pierwszy w życiu zapłaciło za muzykę, a część Artystów otrzymała pierwsze pieniądze za swoją twórczość.


Edukacja muzyczna:

Misją MegaTotal.pl jest edukacja jego użytkowników. Zasady panujące na serwisie uczą internautów, że za muzykę w sieci nie tylko trzeba, ale przede wszystkim warto płacić.

MegaTotal.pl promuje postawę współodpowiedzialności – to członkowie społeczności decydują o wydaniu płyty, angażują się w jej promocję i sprzedaż. Dzięki osobistemu zaangażowaniu w proces wydawniczy, fani muzyki mają możliwość na własnej skórze odczuć skutki piractwa internetowego.


Finansowanie płyt:


MegaTotal.pl to alternatywny do istniejących i bardzo skuteczny sposób finansowania i promocji płyt. Dzięki temu, że na wydanie płyty składa się bardzo wiele osób, dla żadnej z nich nie stanowi to dużego obciążenia i łatwiej jest zgromadzić wyższą kwotę. W ten sposób płytę promuje się już na długo przed jej premierą. A artysta na koniec otrzymuje sumę pieniędzy potrzebną na wydanie krążka i całkowitą swobodę artystyczną.

W ten sposób zebrano już fundusze na 60 płyt.Więcej informacji na temat Mega Total znajdziesz tutaj.

PROMO (video) dostępne są pod następującymi linkami:
Nine Six Project –
http://www.youtube.com/watch?v=0XnfeosBzfY
Krafcy –
http://www.youtube.com/watch?v=LlUwPyhwdLk


Płyty do nabycia:
http://www.megatotal.pl/megatunes/nine-six-project.html
http://www.megatotal.pl/megatunes/krafcy-ef.html


Muzyczna rewolucja kroczy w rytmie web 2.0 http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/megatotal_plyty.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/megatotal_plyty-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
Czterdziesta premiera pod szyldem MegaTotal.pl to podwójne uderzenie. Rewolucja dla branży muzycznej dzięki Web2.0! Dwie znakomite płyty artystów, którzy już wcześniej zyskali ogromne poparcie fanów. Już 41 płyt polskich artystów ukazało się dzięki wparciu społeczności internetowej MegaTotal.pl! Czy to początek końca internetowego piractwa i kryzysu...