Wysoka sprzedaż ostatniego  modelu Motoroli w systemem operacyjnym Android ma przełożyć się na zwiększenie wyników firmy za drugi kwartał 2010 roku.


W tym tygodniu Motorola ogłosi swoje wyniki finansowe za 2 Q 2010 roku. Firma od jakiegoś czasu swoją strategię skierowała na rozwój rynku drobnych urządzeń mobilnych.  Dlaczego? Wiedząc, że nie ma możliwości rywalizacji z Apple skierowała swoje produkty do ludzi, którzy w dalszym ciągu chcą korzystać ze smartphone’ów, ale nie stać ich na droższe rozwiązania typu Iphone.


Analitycy prognozują, że całkowita ilość sprzedanych urządzeń Motoroli będzie mniejsza, jednak cena jednostkowa zostanie zwiększona.


Zapowiadane wyniki mają być porównywalne z wcześniejszymi planami Motoroli. Firma chce się rozwijać w najbliższej przyszłości bazując na coraz większej popularności systemu operacyjnego Android, w który wyposażone są niektóre z modeli produkowanych przez firmę Motorola.


Co ciekawe w ubiegłym tygodniu firma wprowadziła do sprzedaży swoje najnowsze urządzenie Motorola Droid – X (następca zeszłorocznego modelu Droid), oczywiście wyniki sprzedaży (nadspodziewanie dobre) nie będą zaliczone do podsumowania finansowego za 2 Q 2010, jednak należy podkreślić, że Motorola może zyskać pozytywny rozgłos, dzięki problemom Iphone 4 z anteną.


Dlaczego?


Oczy wszystkich mediów i inwestorów były skierowane na Apple i ich konferencję prasową mającą na celu “załagodzenie” problemów z Iphone 4. Tymczasem bardzo udany produkt od Motoroli zyskał sobie bardzo dobre opinie i pozytywny PR od mediów, które doceniły innych, niż Apple graczy na rynku mobile.


Nie bez znaczenia pozostaje wiadomość o tym, że Motorola sprzedaje część swojego biznesu wifi Nokia Siemens – możesz przeczytać o tej wiadomości tutaj.


Zatem Motorola chce wyraźnie skoncentrować się na swoim podstawowym biznesie, w którym postrzega szansę na dalszy wzrost i rozwój.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/motorola.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/motorola-150x150.pngЭва KasiakMobileMobile,smartphone
Wysoka sprzedaż ostatniego  modelu Motoroli w systemem operacyjnym Android ma przełożyć się na zwiększenie wyników firmy za drugi kwartał 2010 roku. W tym tygodniu Motorola ogłosi swoje wyniki finansowe za 2 Q 2010 roku. Firma od jakiegoś czasu swoją strategię skierowała na rozwój rynku drobnych urządzeń mobilnych.  Dlaczego? Wiedząc, że...