Prawdopodobnie już dziś Motorola wyda oświadczenie, w którym poinformuje, o tym, że sprzedaje Nokia Siemens swój dział sprzętu i wyposażenia do korzystania z sieci wireless.

W chwili obecnej przedstawiciele firmy nie komentują tych rewelacji. Jednak wszystko wskazuje na to, że ta sprzedaż zostanie dokonana. Kwota o jakiej się mówi to prawdopodobnie ponad bilion dolarów.

Z kolei Nokia Siemens to wspólne przedsięwzięcie dwóch koncernów, którego głównym celem jest zwiększenie i przyśpieszenie obecności oraz sprzedaży na rynkach Ameryki Północnej. W dużej mierze zostało ono stworzone, po to by konkurować chociażby z firmą Ericsson.Do tej pory jednak to duet Nokia Siemens zmuszony był zamykać biura i ciąć zatrudnienie, ze względu na coraz mniejszą sprzedaż.  Wpływ na takie zachowania miała właśnie postawa Ericsson czy chociażby firmy Huawei, które rozpoczęły ostrą wojnę cenową.


Z kolei Motorola postanowiła (choć jeszcze w sposób oficjalnie niepotwierdzony) sprzedać swój departament ze względu na generalną restrukturyzację, która dotknie firmę już w najbliższych miesiącach. Dotychczasowa sprzedaż sekcji wireless systematycznie zaczęła spadać, do poziomu blisko 7% w kwartale – co nie wróżyło dobrze. Trudno również było firmiezatrzymać ten negatywny trend w dół.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/motorola.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/motorola-150x150.jpgЭва KasiakMobileMobile,nokia
Prawdopodobnie już dziś Motorola wyda oświadczenie, w którym poinformuje, o tym, że sprzedaje Nokia Siemens swój dział sprzętu i wyposażenia do korzystania z sieci wireless. W chwili obecnej przedstawiciele firmy nie komentują tych rewelacji. Jednak wszystko wskazuje na to, że ta sprzedaż zostanie dokonana. Kwota o jakiej się mówi...