Mogwee czyli aplikacja umożliwiająca chat na mobile, została wprowadzona przez firmę Ning – platformę umożliwiającą założenie własnej społeczności.


Ning, to strona znana z tego, że daje internautom możliwość stworzenia własnej sieci społecznościowej (na wzór czy Facebook’a czy to innych społecznościówek), postawiła uruchomić nieco inny, nowy biznes.


Jest nim chat, który można wykorzystywać na urządzeniach mobilnych. Mogwee, bo tak nazywa się nowa usługa umożliwia prowadzenie chatów 1-1 lub też tych w zamkniętych grupach.


Nie jest to klasyczne przeniesienie chatu online, do telefonu komórkowego, bowiem w wersji mobilnej cała usługa wykorzystuje parametry takie, jak położenie użytkownika, możliwość współdzielenia i przesyłania zdjęć, czy udostępnienie informacji odnośnie miejsca, w którym osoba biorąca udział w chacie, aktualnie się znajduje.


Bardzo ciekawą dodatkową funkcjonalnością, która może zdecydowanie zachęcić użytkowników, do korzystania z Mogwee są tzw. wirtualne prezenty. Osoby będące w chacie, rozmawiające ze sobą, mogą przesłać sobie takie właśnie prezenty, takie jak serduszka, zdjęcia np. jedzenia itd. Osoba otrzymująca je może także dokonać akcji w postaci przyjęcia (oczywiście) bądź odrzucenia takiego prezentu.


Jak twierdzą twórcy aplikacji to rozwiązania zaczerpnięte z gier komputerowych.


Na czym zamierzają zarabiać twórcy Mogwee?


Każdy z użytkowników na starcie otrzymuje 5 darmowych kredytów, które może wykorzystać właśnie na takie wirtualne prezenty. W chwili, gdy kredyty zostaną wyczerpane, użytkownik, aby móc dalej obdarowywać osoby, z którymi rozmawia, musi zakupić kredyty za 0,99$ płacąc poprzez system płatności wbudowany w aplikację.


Serwisy tego typu mają realne szanse na powodzenie, tym bardziej, że już w niedalekiej przyszłości klasyczne usługi SMS czy MMS odejdą do lamusa. Z drugiej strony, jest GroupMe, Skype czy inne bardzo zbliżone do siebie. A zatem ten obszar mimo, iż perspektywiczny, staje się powoli dosyć zagęszczony konkurencją, a zatem niezbędne będzie stworzenie czego ś rzeczywiście unikatowego, aby wypracować sobie pozycję na tym rynku.

Mogwee ciekawa aplikacja do chatu mobilehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/mogwee_aplikacja_chat_mobile-1024x579.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/mogwee_aplikacja_chat_mobile-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Mogwee czyli aplikacja umożliwiająca chat na mobile, została wprowadzona przez firmę Ning - platformę umożliwiającą założenie własnej społeczności. Ning, to strona znana z tego, że daje internautom możliwość stworzenia własnej sieci społecznościowej (na wzór czy Facebook'a czy to innych społecznościówek), postawiła uruchomić nieco inny, nowy biznes. Jest nim chat, który można...