Podczas, gdy nie milkną jeszcze wrażenia po CES, w Barcelonie szykuje się impreza zbliżonego kalibru czyli Mobile World Congress.

CES w Las Vegas przyciągnął setki tysięcy uczestników, ale także oczywiście producentów wielu gadżetów, począwszy od telewizorów, robotów, poprzez najnowsze tablety, czy smartphone’y.


Teraz w Lutym szykuje się kolejna duża impreza, uznawana przez branżę mobile za najważniejszą w roku i taką, która z pewnością podyktuje rozwój tego rynku w najbliższycjh 12 miesiącach.


I już podczas CES odbyła się prezentacja wielu telefonów z najnowszymi systemami operacyjnymi, jak chociażby Honeycomb  czy tabletu Motorola Xoom, który uzyskał najlepsze opinie specjalistów, to spotkanie w Barcelonie ma być tym, podczas którego zobaczymy tylko i wyłącznie najnowsze rozwiązania w zakresie mobile, technologii LBS, prawdopodobnie technologii FC..


Kongres odbędzie sie w dniach 14-17 Luty i obok wydarzeń bezpośrednio związanych z branżą, przewidziane są inne atrakcje, takie jak chociażby koncert brytyjskiej wokalistki Duffy :)


Jednym z ciekawym miejsc do odwiedzenia będzie App Planet, czyli przestrzeń wystawowa, w której mająca na celu prezentację wyłącznie tego, co jest związane ze światem aplikacji na telefony komórkowe, ale także samego procesu ich developmentu.

Co bardzo ciekawe według mnie to część zatytułowana mWomen Mobile App Challenge – czyli uruchomiony przez…Hilary Clinton oraz żonę byłego premiera Wielkiej Brytanii Fundacja, która patronuje wydarzeniu i ma na celu promowanie aktywizacji kobiet w tym segmencie – to jest Super!!!A zatem w skrócie czego można się spodziewać podczas tych 4 intensywnych dni:

  • Microsoft prawdopodobnie ogłosi kolejne interesujące aktualizacje do swojego Windows Phone 7
  • LG być może zaprezentuje smartphone Optimus Black
  • Motorola zazwyczaj bardziej aktywna podczas CES, być może w Barcelonie zaprezentuje ponownie tablet Xoom oraz telefon Motorola Atrix
  • Samsung obok kolejnych wersji smartphone’a i tabletu Galaxy S, prawdopodobnie zaprezentuje własny system operacyjny Bada


Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji o Mobile World Congress przejdź tutaj.

Mobile World Congress 2011 zapowiedźhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/mobile_world_congress.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/mobile_world_congress-150x150.pngЭва KasiakMobile
Podczas, gdy nie milkną jeszcze wrażenia po CES, w Barcelonie szykuje się impreza zbliżonego kalibru czyli Mobile World Congress. CES w Las Vegas przyciągnął setki tysięcy uczestników, ale także oczywiście producentów wielu gadżetów, począwszy od telewizorów, robotów, poprzez najnowsze tablety, czy smartphone'y. Teraz w Lutym szykuje się kolejna duża impreza, uznawana...