Start Up’y powstające w Silicon Valley przyciągają zazwyczaj dużą uwagę. To właśnie tam może narodzić się kolejny Facebook czy Google. A inwestorzy tego nie przepuszczą.

W ostatnim czasie w prasie internetowej z całego świata, można było znaleźć artykuły na temat potęgi Silicon Valley i start up’ów tam powstających. W większości z tekstów w dalszym ciągu poruszana była kwestia dlaczego większość start up’ów powstających na całym świecie, kieruje swoje oczy i poniekąd używa jako swoistej “kalki” tego, jak prowadzi się start up’y właśnie w Stanach Zjednoczonych.

 

Mogłoby to zaskakiwać, bo historycznie region Silicon Valley był podzielony na wszelkie możliwe sposoby, począwszy od różnic demograficznych, rasowych, kończąc na różnych, często również nieprzejrzystych regulacjach prawnych. Jednak stało się poniekąd tradycją, iż mimo wszystkich tych niedoskonałości, większość europejskich, a w dużej mierze brytyjskich start up’ów wyjeżdża do Stanów, aby tam nadać swojej nowo powstałej firmie, skrzydeł i odnieść sukces.

 

I na ten fakt wpływ także kultura brytyjczyków oraz zasady inwestorów w Wielkiej Brytanii. Jak podają osoby znające ten rynek, w Anglii przyznanie się do porażki nie wchodzi w grę, brytyjczycy nie mają takiej natury krótko mówiąc. Podczas, gdy w Stanach Zjednoczonych znamy przypadki ludzi, którzy próbują właściwie cały czas. Po kilku latach działalności sprzedają start up’ó, który jest już prosperującą firmą, aby następnie przejść do budowania kolejnej firmy. Lub sprzedają, zamykają, gdy ta upada. Podobnie ma się z inwestorami – w Anglii inwestorzy chcą wykładać pieniądze na gotowe już projekty, najlepiej prototypy finalnych produktów.  W Stanach Zjednoczonych zdarza się, że “zaledwie” idea otrzymuje wsparcie w postaci finansowania i może zacząć już pod czujnym okiem fachowców z różnych dziedzin, przekładać się na finalny produkt.

 

Pomijając opinie te pozytywne i negatywne o Silicon Valley – jedno jest pewne, do tej pory ta Dolina, to niespełnione marzenia wielu ludzi również z młodego pokolenia, co świadczy o niepodważalnym “micie” Silicon Valley. Nawet młodzi, którzy potencjalnie mogliby szukać miejsca i inwestorów w wielu innych zakątkach kuli ziemskiej, decydują się właśnie na Silicon Valley. W dalszym ciągu to miejsce będzie tym jednym z najbardziej wpływowych na światowy rynek start up’ów.

 

Pytanie tylko czy powoli już sławny i kultowy London Silicon Roundabout nie zajmie w którymś momencie miejsca amerykańskiej Silicon Valley i czy faktycznie ma do tego predyspozycje?

 

Zapoznaj się z najciekawszymi start up’ami z Silicon Valley tutaj.

Mit start up'ów z Silicon Valleyhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/silicon_valley_start_ups.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/silicon_valley_start_ups-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Start Up'y powstające w Silicon Valley przyciągają zazwyczaj dużą uwagę. To właśnie tam może narodzić się kolejny Facebook czy Google. A inwestorzy tego nie przepuszczą. W ostatnim czasie w prasie internetowej z całego świata, można było znaleźć artykuły na temat potęgi Silicon Valley i start up'ów tam powstających. W większości...