Social search engine, to potocznie wyszukiwarka internetowa wykorzystująca elementy social (społecznościowe) do wyświetlania wyników. Millionopinion.co.uk twierdzi, że jest pierwsza.

Z pewnością zarówno Google, jak i Facebook, a być może nawet Bing chciałyby fenomem społeczności przekuć na sukces i wdrożyć w swoich głównych produktów, zwłaszcza wyszukiwawczych. Zresztą mowa o tym, że Google buduje własy serwis społecznościowy, w dalszym ciągu ma miejsce i nie wiadomo tylko kiedy firma zakończy prace. Facebook z kolei z racji takiej, że jest serwisem społecznościowym, bardziej chciał “znaleźć” wyszukiwarkę dzięki której zacznie wyświetlać wyniki z własnej witryny, do tej pory nie udało się to.

 

Pozostaje więc tym firmom dalsza próba zapanowania na brakującymi ogniwami, i w czasie gdy będą one pracowały nad tym, Millionopinion.co.uk, może skutecznie odebrać im użytkowników.  Millionopinion.co.uk to strona, której twórca Matthew McClausland, urodzony w Irlandii, twierdzi, że jest to jedyna strona będąca “społecznościową wyszukiwarką”, a właściwie jedyna wyszukiwarka korzystająca w pełni z możliwości jakie niesie za sobą społeczność internetowa.

 

Serwis powstał w wersji publicznej zaledwie tydzień temu, a już przez pierwsze 7 dni działania, odwiedziło go 100 000 osób, które zadawały pytania do millionopinion.co.uk oczekując odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. I choć wyglądem strona pozostawia jeszcze trochę do życzenia, idea być może jest dobra. I jak twierdzą osoby bliskie założycielowi już po pierwszych kilku dniach zgłosili się do niego potencjalni inwestorzy chętni wesprzeć prace nad rozwojem serwisu.

 

Na chwilę obecną założyciel Miliionopinion.com.uk mówi, że chciałby przede wszystkim sprawić, aby stronę odwiedziała każda osoba, bez znaczenia czym się zajmuje i jaki status społeczny ma. Ten wniosek jest wyciągnięty na podstawie obserwacji serwis mikroblogowego Twitter, gdzie po jakimś czasie, znany jest on z tego, że odwiedzają go celebryci i można ich tam “śledzić”. Przeciwwagą dla Twiettra ma właśnie być Millionopinion, bo chce dać możliwość wszystkim ludziom wyrażenia siebie.

 

Na stronie możesz zanieścić stwierdzenie, opinię, która potem jest oceniania przez innych użytkowników. Niektóre z opinii są mało interesujące, ale są też takie, które mają wiele punktów od innych użytkowników społeczności. I rzeczywiście fajne jest to, że po kilku dniach udało się uzyskać taką liczbę osób odwiedzających.

 

Więcej na MillionOpinion.

 

Millionopinion.co.uk social search enginehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/millionopinion.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/millionopinion-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Social search engine, to potocznie wyszukiwarka internetowa wykorzystująca elementy social (społecznościowe) do wyświetlania wyników. Millionopinion.co.uk twierdzi, że jest pierwsza. Z pewnością zarówno Google, jak i Facebook, a być może nawet Bing chciałyby fenomem społeczności przekuć na sukces i wdrożyć w swoich głównych produktów, zwłaszcza wyszukiwawczych. Zresztą mowa o tym, że...