Apple podczas Keynote we wrześniu przedstawił Apple TV drugiej generacji. Zarówno cena, jak i nowy wygląd przyciągają rzesze klientów.

Jak podają zagraniczne źródła, Apple TV czyli odświeżony produkt od Apple, zaprezentowany podczas wrześniowej Keynote – jest na najlepszej drodze do bardzo wysokiej sprzedaży. Bardzo wysokiej tzn. miliona sztuk kwartalnie!


Apple TV w nowej, niższej cenie 99$ oraz z mega super wyglądem, zajmującym dosłownie 1/4 powierzchni, którą zajmował Apple TV tzw. pierwszej generacji – za oceanem stał się już hitem.


W większości Apple Store w Ameryce Północnej brakuje egzemplarzy Apple TV i należy oczekiwać oczywiście na ich kolejną dostawę.  Jak można wyestymować, jeśli Apple będzie faktycznie sprzedawał 1M sztuk na kwartał, oznacza to, że na samym produkcie TV zarobi w skali całego roku…tylko niecałe 400 M $ (396M)!!!


A co z konkurencją?

Otóż Google TV również wystartowało i już na starcie można stwierdzić, że jest słabszym produktem. A świadczyć o tym może fakt, iż na terenie Stanów Zjednoczonych Google nie udało się nawiązać współpracy w zakresie treści multimedialnych z największymi stacjami telewizyjnymi. W porównaniu z Apple TV – Google TV posiada również content czerpany od NetFlix oraz pliki video, jest bowiem właścicielem YouTube, więc ten dostęp może bez problemu zapewnić. W Apple TV jednak można wypożyczyć najnowsze i najpopularniejsze seriale za 0,99$. I myślę, że to świadczy również na korzyść Apple.


I choć w Polsce ceny Apple TV poszybowały do prawie 1000 pln, to pytanie czy kupujecie i chcecie być posiadaczami tego magicznego budełka? A może wolicie telewizję od Google?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/apple_tv.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/apple_tv-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,internet
Apple podczas Keynote we wrześniu przedstawił Apple TV drugiej generacji. Zarówno cena, jak i nowy wygląd przyciągają rzesze klientów. Jak podają zagraniczne źródła, Apple TV czyli odświeżony produkt od Apple, zaprezentowany podczas wrześniowej Keynote - jest na najlepszej drodze do bardzo wysokiej sprzedaży. Bardzo wysokiej tzn. miliona sztuk kwartalnie! Apple...