Microsoft, który obecnie pracuje nad udostępnieniem systemu operacyjnego Windows Mobile 7 zapowiada, że ta wersja będzie idealna do emisji reklam na telefonach komórkowych.


Produkt Windows Mobile, który został po raz pierwszy pokazay w Lutym tego roku, ma oficjalnie trafić na rynek już latem  2010 roku. Już w chwili obecnej Microsoft dumnie go prezentuje licząc, że pozwoli mu na “zgarnięcie” chociażby kilku procent obecnego rynku aplikacji na komórki, czy docelowo reklamowego.


System, który pozwala na wysyłanie użytkownikom informacji o promocjach ich ulubionych produktów, nowościach czy ciekawych wydarzeniach, może faktycznie być bardzo ciekawym rozwiązaniem.


Jak to działa?


Microsoft wraz z najnowszym softem Windows Mobile 7 wdraża platformę o nazwie Toast. To właśnie ta platforma będzie służyła za kanał komunikacji pomiędzy firmami, a użytkownikami telefonów komórkowych. Wspomniane powyżej informacje o aktualnych promocjach chociażby będą wysyłane właśnie poprzez Toast. Każdy z klientów będzie miał dostęp do tej platformy.


Rozwiązanie to, co również warte podkreślenia, będzie inne, niż przygotowane przez Apple wraz z produktem IAd.

O ile Apple zamierza dostarczać rozrywki właśnie poprzez IAd i oferowanie użytkownikom możliwości pobrania, instalacji, no i korzystania z aplikacji wraz z reklamami w nich zamieszczonymi, o tyle Microsoft w dalszym ciągu chce pomagać klientom zaistnieć w komórkach. Czyli poprzez swoje narzędzie i nowy software chce spowodować, że reklama klienta będzie bardzo dobrze wyeksponowana i widoczna właściwie na pierwszym ekranie.


Zatem oglądamy ciąg dalszy walki o tory mobilne!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/windows-mobile-7.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/windows-mobile-7-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościapple,microsoft
Microsoft, który obecnie pracuje nad udostępnieniem systemu operacyjnego Windows Mobile 7 zapowiada, że ta wersja będzie idealna do emisji reklam na telefonach komórkowych. Produkt Windows Mobile, który został po raz pierwszy pokazay w Lutym tego roku, ma oficjalnie trafić na rynek już latem  2010 roku. Już w chwili obecnej Microsoft...