Nie jest to tzw. Marketplace. Global Publisher Program  to miejsce, w którym developerzy będą mogli tworzyć aplikacje na Windows Phone.

Nie jest określone czy wspomniana platforma dla tworzenie aplikacji opartych o Windows Phone 7 posiada API, pewne jest to, że już wkrótce developerzy na całym świecie będą mogli tworzyć takie aplikacje, aby następnie zamieszczać je w tzw. Microsoft Marketplace czyli sklepie, z którego użytkownicy mogą zakupić wybrane i poszukiwane aplikacje na telefony działające na systemie Windows Phone.


Windows Marketplace wystartował kilka miesięcy temu, obecnie posiada 9000 aplikacji, około 32 000 zarejestrowanych developerów, a dziennie dodawanych jest około 100 nowych aplikacji.


Różnica pomiędzy Windows Marketplace, a np. Android polega na tym, że Microsoft chce dać swoim użytkownikom-klientom, możliwość przetestowania aplikacji, a dopiero następnie jej zakupienia – jeśli stwierdzą, że im się podoba i odpowiada.


To swoiste novum na rynku aplikacji na mobile, z jednej strony ciekawy wyróżnik oferty Microsoft, z drugiej strony ryzyko, że aplikacje po tym, jak przejdą testy, nie zostaną zakupione.


Jednak Microsoft ma na to odpowiedź, że aplikacje, które zawierały tzw. okres próbny – testowy, były pobierane 70 razy częśćiej, niż te, które nie posiadały możliwości ich przetestowania. Tak wynika z badań, które Microsoft przeprowadził. Dodatkowo jedna z 10ciu pobranych na czas testów aplikacji, potem stawała się płatną, tą która generowała faktyczny przychód.


Więcej informacji o planowanych zmianach możesz znaleźć na blogu developerów Microsft Windows.


Microsoft wprowadza platformę dla aplikacji Windows Phone http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/windows_phone_7.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/windows_phone_7-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Nie jest to tzw. Marketplace. Global Publisher Program  to miejsce, w którym developerzy będą mogli tworzyć aplikacje na Windows Phone. Nie jest określone czy wspomniana platforma dla tworzenie aplikacji opartych o Windows Phone 7 posiada API, pewne jest to, że już wkrótce developerzy na całym świecie będą mogli tworzyć takie...