Tablety od Microsoft mają być wsparte Windows 8. Czy to jednak nie za późno na wejście w ten rynek?

Microsoft obwieścił, że planuje wejście na rynek tabletów, do tej pory zdominowany przez firmę Apple ze swoim iPad’em, ale także inne, które dobrze się przyjęły na rynku w roku 2010. Samsung ze swoim Galaxy Tab, czy promowany ostatnio Motorola XOOM, który zdobył tak samo dobre publicity, co Samsung.

Wracając jednak do Microsoft ta zapowiedź brzmi trochę, jak nieco spóźniony – już teraz – zamiar wejścia w obszar, w którym z pewnością ten rok wystarczy  na to, aby “zająć pozycję”. Dlatego końcówka roku 2012 jako planowany przez Microsoft termin wprowadzenia własnego tabletu z oprogramowaniem Windows 8, wydaje się za późna.

Firma zdecydowała zaczękać, aż Windows 8 zostanie ukończony, pod koniec tego roku rozpoczną się jego publiczne testy z wybraną grupą klientów i partnerów biznesowych. Teraz w chwili, gdy Apple i Google rozwijają swoje tablety czy oprogramowanie do nich, Microsoft stoi z tyłu.

Według raportu firmy badawczej Gartner: (…)zapotrzebowanie na klasyczne PC maleje. Obecnie konsumenci potrzebują czegoś post PC. Generalnie chodzi o wszelkie alternatywne urządzenia w stosunku do istniejacych PC.

Dla porównania, na korzyść rosnącego na rzecz tabletów zapotrzebowania, przemawiają liczby: obecnie 90% udziałów w światowym rynku tabeltów ma firma Apple. Dla kontrastu to oprogramowanie do komputerów firmy Microsoft stanowi również około 90% udziałów na całym świecie. To również dobrze oddaje trudność, jaką Microsoft będzie miał z tak późnym wejściem w obszar tabletów.

Czas pokaże, jak im się powiedzie. A Wy jak sądzicie – czy za 1,5 roku znajdzie się jeszcze dużo miejsca dla kolejnej firmy zajmującej się produkcją tabletów?Microsoft wkroczy na rynek tabletów w 2012 rokuhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/microsoft_windows_tablety.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/microsoft_windows_tablety-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Tablety od Microsoft mają być wsparte Windows 8. Czy to jednak nie za późno na wejście w ten rynek? Microsoft obwieścił, że planuje wejście na rynek tabletów, do tej pory zdominowany przez firmę Apple ze swoim iPad'em, ale także inne, które dobrze się przyjęły na rynku w roku 2010. Samsung...