Co prawda oprogramowanie Windows 8 będzie dostępne prawdopodobnie  pod koniec 2012 roku, ale już teraz pojawiają się ciekawe artykuły na temat możliwości soft’u. Zobacz reklamę video!

Jeszcze przed wakacjami pojawiły się na niektórych polskich stronach – na przykład na PCLab.pl ciekawe artykuły opisujące pierwsze wrażenia po ppublikacji przez Microsoft wstepnych screen’ów przedstawiających opcje dostępne w sofcie.


Dziś chcę Wam przybliżyć nieco więcej szczegółów, które wpadły w moje ręce po zakupie brytyjskiej wersji PC Advisor. Jest to edycja październikowa 2010, w której oczywiście oprócz Facebook’a i tematu prywatności :) pojawia się obszerny tekst dotyczący właśnie odliczania czasu do wprowadzenia Windows 8. Ale oczywiście najciekawsza jest zawartość tekstu.


Zaledwie w niecały rok po udostępnieniu wersji Windows 7 Microsoft ogłosił najciekawsze funkcjonalności i faktycznie według mnie robią one wrażenie. Choć osobiście z komputera PC nie korzystam, chętnie zobaczę to oprogramowanie w akcji.

Zobacz reklamę Windows 8

Lista tylko niektórych z możliwości Windows 8:

  • logowanie do systemu poprzez skanowanie twarzy – hmmm, brzmi trochę kosmicznie, ale tak,system będzie miał możliwość rozpoznawania twarzy osoby logującej się do niego. To prawie jak w filmach si-fi, które oglądałam gdy byłam mała :) Microsoft w jednym z materiałów podaje przykład:
  • “wchodzisz do swojego domu albo biura, system dzięki wbudowanym sensorom wyczuwa poruszenie w pomieszczeniu i uruchamia się, zatem gdy siądziesz przed komputerem ten już będzie w stanie gotowości do pracy, następnie zeskanuje twoją twarz i gdy stwierdzi, że skan jest prawidłowy – możesz rozpocząc pracę z komputerem“.
  • Microsoft pragnie, aby identyfikacja uzytkowników odbywała się właśnie na podstawie identyfikacji tożsamości osoby, a nie za pomocą maszyny – zatem w idealnym świecie to Twoje ustawienia (owej tożsamości) mogą być przenoszone z jednego PC na drugi PC albo na inne urządzenia typu tablety
  • Firma chce także rzucić rękawicę Apple i zamierza zbudować o wiele lepszy ekran dotykowy dla tabletów  – ale czy to możliwe? w tej kwestii wydaje się, że Apple zrobił wszystko :)
  • dzięki Windows 8 możliwe będzie przesyłanie jakich tylko chcesz filmów i seriali poprzez wi-fi – wystarczy, że wybierzesz film albo on line albo z dysku twardego i możesz potem dzięki jednemu kliknięciu kursorem myszki. Przyznam, że nie do końca jest to dla mnie jasne, jak miałoby to działać. Ale wierzę, że na pewno Microsoft dobrze to obmyślił
  • App store podobny do tego od iTunes jest również planowany – nie sądzę jednak, aby mógł zyskać tak dużą popularność jak sklep od Apple.  Nie jest wiadome, co ma się znajdować w sklepie, pewne natomiast jest to, iż Microsoft co jakiś czas udostępnia developerom możliwość tworzenia aplikacji w praktycznie każdym językuKto z Was używa komputerów PC? Czy większość już ma sławne “maki” od Apple? Co bardziej wolicie no i czy przemawia do Was Microsoft (jeszcze)?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/windows_8.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/windows_8-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,internet,microsoft
Co prawda oprogramowanie Windows 8 będzie dostępne prawdopodobnie  pod koniec 2012 roku, ale już teraz pojawiają się ciekawe artykuły na temat możliwości soft'u. Zobacz reklamę video! Jeszcze przed wakacjami pojawiły się na niektórych polskich stronach - na przykład na PCLab.pl ciekawe artykuły opisujące pierwsze wrażenia po ppublikacji przez Microsoft wstepnych...