Microsoft powrócił do gry o rynek mobile, dzięki wprowadzonemu do sprzedaży Windows Phone 7. Jednak czy to wystarczy, aby powalczyć z najlepszymi?

Jak mówi Achim Berg, vice-prezydent business i marketing dla Windows w firmie  Microsoft:


“Reakcja na nasz produkt Windos Phone 7 była bardzo pozytywna i entuzjastyczna. Wielu z tych, którym przypadł o do gustu poleca nasz produkt innym osobom – i to jest właśnie efekt, o który nam chodziło. Ludziom podoba się nowy design oraz założenia, które przyjęliśmy dla Phone 7″.


Podobnie Achim Berg wypowiada się w temacie SDK czyli narzędzi dla developerów umożliwiających tworzenie nowych aplikacji. Jak twierdzi, całe SDK które stworzyli jest coraz popularniejsze, z łatwością umożliwia tworzenie aplikacji i jest proste w użytkowaniu.


W chwili obecnej Microsoft posiada już ponad 4000 aplikacji w swoim marketplace i to w zaledwie 2 miesiące po uruchomieniu. Jak twierdzą specjaliści od mobile, rynek marketplace od Microsoft rośnie szybciej, niż początkowo rósł marketplace Android. Obecnie blisko 18 000 developerów już pracuje dla Microsoft Marketplace i systematycznie dodaje kolejne aplikacje.


Czy zatem można na tej podstawie wróżyć Microsoft sukces?


Jeszcze nie do końca, bowiem sama sprzedaż urządzeń z Windows Phone 7 nie jest już tak imponująca.  Microsoft sprzedał bowiem 1,5 miliona urządzeń w pierwszych 6ściu tygodniach od wprowadzenia produktu.


Warto podkreślić, że dziennie na całym świecie jest aktywowanych około 200 000 telefonów z systemem operacyjnym Android. Co przez 6 tygodni daje liczbę 6 000 000.


Przez ostatnie 2 lata Android zyskał 18% pokrycie rynku, co według przedstawiciela Microsoft nie jest nadzwyczajnym wynikiem. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że rynek, na który wchodzi z Windows Phone 7 zastępując tym sposobem Windows Mobile, jest bardzo konkurencyjny i bardzo dynamiczny. Ale jest przygotowana na walkę o swoją wysoką pozycję zarówno z firmą Google i ich OS Android oraz Apple z iOS.


W najbliższych kilkunastu tygodniach firma podpisze kolejne umowy z operatorami komórkowymi, a także dokona kilku istotnych na drodze rozwoju produktu, wdrożeń.

Microsoft wchodzi do gry dzięki Windows Phone 7http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/microsoft.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/microsoft-150x150.pngЭва KasiakMobile
Microsoft powrócił do gry o rynek mobile, dzięki wprowadzonemu do sprzedaży Windows Phone 7. Jednak czy to wystarczy, aby powalczyć z najlepszymi? Jak mówi Achim Berg, vice-prezydent business i marketing dla Windows w firmie  Microsoft: 'Reakcja na nasz produkt Windos Phone 7 była bardzo pozytywna i entuzjastyczna. Wielu z tych, którym...