I to zaledwie w ciągu jednego miesiąca – Listopada. Ten wynik stawia Microsoft na czele walki również o internetową TV.

O ile można mówić, że Microsoft nie bardzo radzi sobie na polu mobile – choć są i tacy, którzy twierdzą, że Windows Phone jest najlepszym systemem operacyjnym, w całości obszar mobilny z pewnością jest zagwostką dla zarządzających spółką. Tymczasem w innym obszarze gamingu, a także internetowej TV Microsoft zdaje się być liderem i skutecznie zajmuje pozycję w rywalizacji z Google TV czy magicznym projektem TV od Apple.

 

Listopad był dla Microsoft miesiącem szczególnym ze względu na świetną sprzedaż jednego z przebojów firmy, urządzenia o nazwie Kinect. Jest to urządzenie umożliwiające połączenie świata wirtualnego z realnym i faktycznie odczytywanie na postawie ruchów gracza, jego intencji i ruchów, które w grze zamierza on wykorzystać. Kinect stał się już właściwie od momentu wprowadzenia przebojem, jednak listopadowy miesiąc, tzw. black friday w Stanach Zjednoczonych i szał przedświątecznych zakupów przyczyniły się do umocnienia wyników jego sprzedaży.

 

Podczas tylko black friday czyli największej wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych zaraz po Thanks Giving Day, Microsoft sprzedał 1 M sztuk konsoli Xbox 360 wraz z Kinect’em. Ten wynik podtrzymuje pozycję produktu Microsoft jako lidera sprzedaży praktycznie przez całe 12 miesięcy z rzędu. A popularność konsoli dała firmie już 49% udział w rynku.  Kinect w chwili obecnej sprzedaje około 100 000 sztuk dziennie.

 

Microsoft udostępnia także formaty telewizyjne poprzez konsolę, są one płatne i wymagają rejestracji. Jednak nie zmienia to faktu, że wiele milionów ludzi na całym świecie ma już we własnych domach konsolę wraz Kinectem, a dzięki temu Microsoft dotarł już tam, gdzie obecnie planuje dotrzeć Google i Apple. O ile Google TV stała się faktem, o tyle projekt Apple jakby utknął w miejscu. Do tego reklamy z Microsoft TV i firma ma kolejny kanał generowania przychodów.

 

 

Microsoft sprzedał blisko 2 M Xbox 360 Kinecthttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/microsoft_kinect_xbox360.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/microsoft_kinect_xbox360-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
I to zaledwie w ciągu jednego miesiąca - Listopada. Ten wynik stawia Microsoft na czele walki również o internetową TV. O ile można mówić, że Microsoft nie bardzo radzi sobie na polu mobile - choć są i tacy, którzy twierdzą, że Windows Phone jest najlepszym systemem operacyjnym, w całości obszar...