Microsoft pracuje nad dostosowaniem swojego produktu Office do urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka czyli Apple.

Firma Microsoft choć długo wzbraniała się przed dostosowywaniem do konkurencji, tym razem będzie musiała to zrobić. Wymógł to na niej rynek konsumenta, który coraz częściej zaczął korzystanie z urządzeń przenośnych czy mobilnych. Wszelkie rodzaje smartphone’ów z systemami operacyjnymi od Google – czyli Android i Apple czyli iOS, stały się popularne w mgnienia oku – choć trend ten było już widać od co najmniej 3 – 4 lat.

 

Ten wspaniały mobilny eco-system, który największe koncerny technologiczne budowały na przestrzeni ostatnich kilku lat, wpłynął w znacznym stopniu zarówno na sposób konsumpcji mediów w erze nowych technologii mobilnych i tabletów oraz to, jak firmy które do tej pory oferowały swoje rozwiązania na komputery (najlepiej wyprodukowane przez siebie lub partnera). Muszą one re-definiować strategię rozwoju i brać mocno pod uwagę trendy na najbliższe lata. A te jasno pokazują, że to właśnie komputery PC odejdą nieco do lamusa, już nawet HP i być może inne znane marki, wycofują się z planów dalszej produkcji tzw. pecetów.

 

Całość już wkrótce będzie coraz częściej zamknięta w urządzeniu przenośnym, wielofunkcyjnym, które dosłownie nie zna granic. No może tą, gdzie jest brak internetu – wtedy nie wszystkie aplikacje czy funkcjonalności urządzenia będą działały. I właśnie do tego zaczął przygotowywać się Microsoft – widząc, że Apple rośnie w siłę dzięki popularności iPhone i iPad, a system operacyjny Android jest liderem wielu rynków, Microsoft nie może dopuścić do tego, że ludzie przestaną używać pakietu Office. Dlaczego akurat office? Luka iPhone’a i iPad’a polega na tym, że strategicznie oczywiście, nie wspiera on rozwiązań konkurencji m.in. pakietu Office czy chociażby Flash’a od Adobe.

 

A zatem istnieje poważne ryzyko, że Microsoft nie wstrzeli się w odpowiedni moment i ominie go rewolucja w korzystaniu w oprogramowania służbowego, dokumentów word, arkuszy kalkulacyjnych excell czy power point’a do tworzenia prezentacji. Warto wspomnieć, że Apple ma już w swojej ofercie Keynote, świetną aplikację do tworzenia prezentacji, Pages czy Numbers – a zatem groźba odebrania udziałów w tym aspekcie jest poważna.

 

Oczywiście tam, gdzie nie ma pieniędzy, tam nie ma biznesu i Microsoft świetnie zdaje sobie sprawę, że mógłby zarobić wiele milionów dolarów mając odpowiedniki swoich popularnych produktów w AppStore. I tak większość dostosowywanych aplikacji pojawi się już w połowie 2012 roku (być może wcześniej). Office 365 ma być kompatybilny zarówno z iOS, jak i Windows Phone.

 

Jest pewne, że Microsoft który z rocznej sprzedaży Office 365 ma ponad 15 miliardów $, będzie mógł pochwalić się rosnącymi wynikami sprzedażowymi po wprowadzeniu aplikacji na iPad i Windows Phone.

Microsoft przygotowuje pakiet Office na iOShttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/microsoft_office_ipad.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/microsoft_office_ipad-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Microsoft pracuje nad dostosowaniem swojego produktu Office do urządzeń z logo nadgryzionego jabłuszka czyli Apple. Firma Microsoft choć długo wzbraniała się przed dostosowywaniem do konkurencji, tym razem będzie musiała to zrobić. Wymógł to na niej rynek konsumenta, który coraz częściej zaczął korzystanie z urządzeń przenośnych czy mobilnych. Wszelkie rodzaje smartphone'ów...