Baidu największa chińska wyszukiwarka internetowa, podpisała właśnie umowę o współpracy z Microsoft. Ma ona integrować wyniki wyszukiwania Bing w wersji angielskiej z Baidu.

Z pewnością firmie Google nie w smak, podpisana umowa pomiędzy dwoma rywalami. Microsoft można powiedzieć globalny rywal Google, który wraz ze swoją wyszukiwarką Bing, coraz poważniej sobie poczynia, zwiększając udziały w rynku oraz portfolio partnerów, z którymi współpracuje.

 

Drugi rywal – to lokalny, ale jakże potężny, biorąc pod uwagę całą populację Chin, gracz – czyli Baidu, chińska wyszukiwarka. Potencjał rynku to 470 milionów użytkowników internetu. Google przez lata o nich walczył, ale po kolejnych zarzutach rządu chińskiego, z roku ubiegłego, wycofał się z Chin i przeniósł swoją działalności do Hong Kong.

 

Dla Google sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, choć firma oficjalnie twierdzi, że widzi inne możliwości generowania zysków i prowadzenia biznesu na chińskim rynku. Zdaje się, że coraz bardziej kieruje swoje działania właśnie w stronę produktów takich jak, reklama na witrynach partnerskich czy sprzedaż reklam firmom trzecim – te produkty, jak twierdzi Google nie mają nic wspólnego z wyszukiwaniem i są on niego niezależne. I to właśnie pozycję tych produktów Google chce umacniać na chińskim rynku.

 

 

Tymczasem szczegóły partnerstwa pomiędzy Microsoft Bing a Baidu, nie zostały ujawnione. Firmy wspólnie deklarują, że chciałyby aby angielskie wyniki, które będą wyświetlane dzięki zintegrowanemu mechanizmowi Bing w ramach chińskich wyników na Baidu, pojawiły się w wyszukiwarce do końca roku. Baidu w swoim oświadczeniu podkreślił, że ta współpraca ma wyjątkowe znaczenie dla firmy. Baidu bowiem przez wiele lat starało się wypracować angielską wersję swoich wyników wyszukiwania i nigdy im się to nie udało. Dzienna ilość zapytań do Baidu po angielsku wynosi 10 milionów! A zatem potencjał jest bardzo duży i Microsoft doskonale o tym wie.

 

 

Microsoft Bing we współpracy z Baiduhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/bing_baidu.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/bing_baidu-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Baidu największa chińska wyszukiwarka internetowa, podpisała właśnie umowę o współpracy z Microsoft. Ma ona integrować wyniki wyszukiwania Bing w wersji angielskiej z Baidu. Z pewnością firmie Google nie w smak, podpisana umowa pomiędzy dwoma rywalami. Microsoft można powiedzieć globalny rywal Google, który wraz ze swoją wyszukiwarką Bing, coraz poważniej sobie...