I choć pojawi się raczej w przyszłym roku na wiosnę, już teraz Microsoft zapowiada i pokazuje 500 funkcjonalności, które zamierza wdrożyć, aby udoskonalić Windows Phone 7.

Wdrożenie 500 nowych funkcjonalności brzmi wręcz nieprawdopodobnie i będzie z pewnością bardzo dużym wyzwaniem projektowym dla Microsoft. Jednak firma oficjalnie już informuje o całym programie pod roboczą nazwą Mango, czyli właśnie największej do tej pory planowanej aktualizacji Windows Phone 7, który został wprowadzony do użytku w ubiegłym roku. Windows Phone 7, który strategicznie przyjął nieco zbliżoną taktykę, co Android, pojawiał się na telefonach wielu marek. Jednak piersze liczby sprzedażowe nie do końca były zachwycające. Warto przypomnieć, że jakiś czas później Nokia, która ma poważne problemy finansowe i generalnie nie bardzo widać, żeby miała konkretny plan na swój produkt, podpisała strategiczną współpracę z Microsoft.

 

W ramach tej współpracy Nokia miała zacząć używać systemu od Microsoft  Windows Phone 7 do swoich smartphone’ów i tak też się stało.

 

Mango to właściwie nazwa robocza programu, ale także zbiór wszystkich 500 funkcjonalności, które Microsoft chce wdrożyć w największym, jak do tej pory, planowanym update.

 

Jak informują przedstawiciele firmy, najważniejszy cel, to większa integracja pomiędzy systemem operacyjnym telefonu, a aplikacjami, co do tej pory w przypadku Windows Phone 7 było niedopracowane i stanowiło problem.

 

Microsoft mówi, i trudno się z tym nie zgodzić, że używanie smartphone’ów może być trudne, dlatego firma planuje w ramach Mango stworzenie i budowę informacji w telefonie komórkowym wokół danej osoby czy grupy użytkowników, a nie konkretnych aplikacji. Z pewnością to będzie bardziej klarowne, gdy zobaczymy pierwsze efekty prac nad programem Mandgo.

 

Mango ma zwierać także zestaw funkcjonalności, które zostały wprowadzone i upublicznione na początku tego roku. Są to między innymi dodanie przeglądarki IE wersji 9 oraz wielozadaniowości w aplikacjach. Również klienci biznesowi, będą mieli wsparcie w postaci dodatkowych funkcjonalności, specjalnie “skrojonych” na miarę potrzeb biznesu.  Będą to funkcje typu conversation view, dzięki którym będzie możliwe przejrzenie całości wiadomości e-mail.

 

Również swoisty ukłon w stronę klienta biznesowego, to planowana integracja serwisów Twitter i LinkedIn, które mają znajdować się w contact cards.  To zresztą także jeden z elementów planowanej ścisłej integracji z social mediami.  Na czym zresztą nie koniec, bo przecież wspominając o social media, nie sposób nie wspomnieć o Facebook. Microsoft planuje wbudowanie funkcjonalności Facebook check-ins (places) w ramach Mango.

 

Oczywiśćie nie można zapomnieć o ostatnim nabytku Microsoft czyli serwisie Skype. Ten z pewnością będzie integralną częścią Mango. O przejęciu Skype przez Microsoft i szczegółach transakcji możesz przeczytać tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mango - aktualizacja Windows Phone 7 od Microsofthttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/mango_microsoft.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/mango_microsoft-150x150.jpgЭва KasiakMobile
I choć pojawi się raczej w przyszłym roku na wiosnę, już teraz Microsoft zapowiada i pokazuje 500 funkcjonalności, które zamierza wdrożyć, aby udoskonalić Windows Phone 7. Wdrożenie 500 nowych funkcjonalności brzmi wręcz nieprawdopodobnie i będzie z pewnością bardzo dużym wyzwaniem projektowym dla Microsoft. Jednak firma oficjalnie już informuje o całym...