Gra Angry Birds odniosła miażdżący wręcz sukces na całym świecie. Dziś recenzuję wywiad z twórcą Angry Birds przeprowadzony przez jedną z fińskich gazet.

Wywiad co prawda został przeprowadzony przez kogo innego, a ja natknęłam się na niego podczas mojej ostatniej podróży do Finlandii.  Gra Angry Brids stała się przełomem dla firmy z Finlandii i pozwoliła jej 35-letniemu twórcy wreszcie spełnić marzenia o prowadzeniu dużej i poważnej firmy.

 

Droga Mikaela bowiem od początku była nastawiona na przedsiębiorczość, Mikael który jest właścicielem Rovio Mobile, czyli firmy która wypuściła znaną grę, od zawsze bowiem chciał stać się panem własnego losu.

 

Wreszcie wygląda na to, że się udało, bo Mikael próbował wielu różnych dziedzin biznesu, nawet prowadzenia własnej kawiarni. I niestety to się nie udało, ale widocznie jak to mówią tak mało być i dobrze się stało.

 

Ale od początku:

 

historia Angry Birds to historia spełnionego snu, historia szczęścia i historia ciężkiej pracy, która jak wiadomo popłaca.

 

Mikael miał styczność z komputerami po raz pierwszy, gdy jego ojciec otworzył firmę handlującą komputerami właśnie. Były to lata 80te ubiegłego wieku, sprzętu było jak na lekarstwo, ale to co najważniejsze Mikael miał od ręki, możliwość dostępu do komputerów dzięki temu, że był synem właściciela :) i właśnie od tego zaczęła się jego cała przygoda z nowymi technologiami można powiedzieć.

 

Najpierw było korzystanie z komputera Commodore, a potem rozpoczęło się granie. Mikael dzielił swoją pasję ze swoim kuzynem, z którym w gruncie rzeczy założył potem firmę.

 

Samo Rovio powstało w roku 2003 po tym, jak Mikael wypróbował już wiele innych biznesów. To było, jak sam twierdzi trochę postawienie wszystkiego na jedną kartę. Firma była prowadzona przez Mikaela i jego kuzyna i zajmowała się developmentem aplikacji, więc techniczne doświadczenie i wiedzę posiadała. Większość z pracowników to byli tzw. contractorzy, Jednak po jakimś czasie zaczęły się problemy finansowane i firma właściwie można stwierdzić, że została rozwiązana, ale pozostał w niej Mikael. Miało to miejsce w 2008 roku – wtedy też Mikael wiedział, że musi pojawić się coś co uratuje firmę przed kompletnym bankructwem. Musieli wymyślić coś, co pozwoli na dobre prosperowanie. I tak właściwie narodziła się idea stworzenia Angry Birds – wtedy jeszcze nie było wiadomo, że będzie to właśnie Angry Birds, wtedy cały zespół był mocno zdeterminowany, aby odnieść sukces, w przeciwnym razie, wszyscy musieliby zmienić pracę.

 

Zbudowanie Angry Birds zajęło 8 miesięcy pracy i 70 000 euro. Wszyscy postawili wszystko na jedną kartę i udało się. Wyobrażone w głowie głównego projektanta kolorowe ptaki z przerośniętymi brwiami :) zaskoczyły rynek i bardzo szybko znalazły uznanie w Europie. Na Stany Zjednoczone przyszło nieco poczekać, ale ten kamień milowy również został osiągnięty  w ubiegłym roku, gdy firma Rovio Mobile zagaranęła właśnie amerykański rynek, a gra Angry Birds zdobyła jedno z większych uznań właśnie na tym rynku. I jak twierdzi sam Mikael w końcu rynek amerykański jest dla nich bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy – i osiągnięcie sukcesu na tym rynku pomaga bardzo, właściwie otwiera drzwi również na inne rynki.

 

Od chwili, gdy Angry Birds uzyskało status najpopularniejszej gry minęło już wiele miesięcy, aplikacja która powstała oryginalnie z myślą o iPhone wyłącznie, teraz rozwija się i Rovio Mobile tworzy ją także na komputery PC, a nawet konsole do gier. Powstała także gra Angry Birds Rio, która była jednym z elementów kam,panii promującej film o tej samej nazwie.

 

Jak twierdzi CEO Rovio Mobile, marzeniem i właściwie celem firmy jest sprawienie, że Angry Birds przejdzie do historii i stanie się nawet większe, niż sławne gry Tetris i Super Mario Bros.

 

 

 

Mała historia o wielkim Angry Birds http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/angry_birds.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/angry_birds-150x150.pngЭва KasiakMobile
Gra Angry Birds odniosła miażdżący wręcz sukces na całym świecie. Dziś recenzuję wywiad z twórcą Angry Birds przeprowadzony przez jedną z fińskich gazet. Wywiad co prawda został przeprowadzony przez kogo innego, a ja natknęłam się na niego podczas mojej ostatniej podróży do Finlandii.  Gra Angry Brids stała się przełomem dla...