Z pewnością właściciele serwisu LivingSocial, z obszaru tzw. zakupów grupowych są szczęśliwi. Mniej cała branża obserwująca jak powstaje kolejna bańka spekulacyjna.

LivingSocial jest znany głównie w Stanach Zjednocznych, ale pisałam o tym serwisie jakiś czas temu, w tym artykule.


LivingSocial wyrasta bowiem na poważnego konkuretna najpopularniejszego serwisu zakupów grupowych czyli Groupon. I wszystko wskazuje na to, że nabierze on jeszcze większego wiatru w żagle, po tym, jak otrzymał 400 M $ dofinansowania.


Znaleźli się inwestorzy wierzący w potęgę zakupów grupowych i dlatego zadecydowali o dofinansowaniu. Co szczególnie z pewnością cieszy samych właścicieli serwisu. Z drugiej strony po informacji o tym dofinansowaniu, wycena serwisu skoczyła do… 3 miliardów $, co może zacząć przyczyniać się do tworzenia jeszcze większej bańki spekulacyjnej.


Obecnie inwestorami w LivingSocial są między innymi: Amazon, Lightspeed Venture Partners oraz kilkanaście innych podmiotów wliczając także T. Rowe Price i Institutional Venture Partners.


Na tej podstawie można liczyć, że serwis odpowiednio wykorzysta zdobyte dofinansowanie, bo większość z wymienionych firm, oprócz prowadzonej przez siebie działalności internetowej, zajmowała się w przeszłości doradztwem dla start up’ów.


Dobrych informacji dla LivingSocial ciąg dalszy, okazuje się bowiem, że dzienny przychód z tzw. daily deals, zbliżył się do tego samego poziomu, co przychód amerykańskiej wersji Groupon.


A zatem ciekawe czy LivingSocial rozważy wejście na polski rynek? Zwłaszcza, że kilkanaście podmiotów rodzimych i sam Groupon, powodują, że ostatnio staje się on coraz bardziej konkurencyjny i być może nie przystępny dla kolejnych graczy.


LivingSocial otrzymał 400 M $ dofinansowaniahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/livingsocial-1024x482.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/livingsocial-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Z pewnością właściciele serwisu LivingSocial, z obszaru tzw. zakupów grupowych są szczęśliwi. Mniej cała branża obserwująca jak powstaje kolejna bańka spekulacyjna. LivingSocial jest znany głównie w Stanach Zjednocznych, ale pisałam o tym serwisie jakiś czas temu, w tym artykule. LivingSocial wyrasta bowiem na poważnego konkuretna najpopularniejszego serwisu zakupów grupowych czyli...