Aplikacji Listonic fanom iPhone nie trzeba przedstawiać. Ta polska firma zdobyła sobie wierne grono użytkoników, a teraz wprowadza nową funkcjonalność.

Listonic to grupa pasjonatów nowych technologii z Łodzi. Jakiś czas temu (zdaje się, że 2 lata temu) postanowili oni rozwiązać swój problem, który mieli z wiecznym brakiem list do zakupów, zapominaniem kupienia jakiś składników czy chociażby dzieleniem się listami zakupów z przyjaciółmi czy rodziną.

 

Listonic powstał jako mobilna lista zakupów i można było widzieć ją w wielu wariantach, oczywiście wspierana jest na każdej platformie mobilnej, działa z systemami operacyjnymi Windows Phone, iOS czy Android. I stale się rozwija. Obok przycisków Listonic, które można czasem znaleźć na blogach kulinarnych, twórcy aplikacji nie próżnują i poszukują metod na dalszą monetyzację i budowanie przychodów.

 

Wspomnianą nową funkcją, którą Listonic wprowadza jest oferta produktów z gazetek. Firma wyszła z założenia, że dziennie trafia do nas masa ulotek reklamujących produkty, z których niektóre sa droższe, inne tańsze. Listonic zamierza porządkować dla swoich użytkowników produkty i pokazywać przy liście zakupów jedynie te najtańsze.  Poniżej możesz zobaczyć video promujące nową funkcjonalność.

 

 

Jak to działa?

 

Listonic dopasowuje do list zakupów najlepsze oferty z gazetek promocyjnych. Aplikacja znajdzie i pokaże najlepsze okazje cenowe do produktów zapisanych na liście. Do każdej listy Listonic dopasuje dostępne promocje ze sklepów. Sieć handlowa wydaje około 5 gazetek w miesiącu, w której prezentuje 140 produktów. Ponad 70% artykułów z promocjami pokrywa się z produktami umieszczanymi na listach zakupów użytkowników Listonic.

 

Teraz użytkownik Listonic zobaczy, gdzie kupi taniej produkty, które zapisał na liście. Listonic z promocjami dociera do konsumentów, którzy na co dzień gazetek nie przeglądają. Listonic przegląda promocje i automatycznie przyporządkowuje je do przedmiotów zapisanych na liście zakupów. Ponadto aplikacja pozwala przeglądać gazetki promocyjne w inny, wygodniejszy sposób. Dotychczas internauci mogli jedynie kartkować plik z gazetką.

 

Listonic wprowadził gazetki w nowy wymiar. Oprócz standardowej opcji przeglądania ofert jedna po drugiej, internauci mogą wyszukać tylko te kategorie, którymi rzeczywiście są zainteresowani. Oferty, podzielone na kategorie odpowiadające ułożeniu produktów na sklepowych półkach, można przeglądać bezpośrednio w aplikacji. Usługa została uruchomiona z ofertami znajdującymi się w gazetce sklepu Real.

Listonic wprowadza nową funkcjonalnośćhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/listonic.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/listonic-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Aplikacji Listonic fanom iPhone nie trzeba przedstawiać. Ta polska firma zdobyła sobie wierne grono użytkoników, a teraz wprowadza nową funkcjonalność. Listonic to grupa pasjonatów nowych technologii z Łodzi. Jakiś czas temu (zdaje się, że 2 lata temu) postanowili oni rozwiązać swój problem, który mieli z wiecznym brakiem list do zakupów,...