Z badania Listonic wynika, że aż 9 milinów Polaków szuka kulinarnych inspiracji w internecie. Na podstawie wyników badań powstała również ciekawa infografika.

Przepisy kulinarne możemy znaleźć w serwisach kulinarnych takich jak gotowanie.onet.pl czy gotujmy.pl, na stronach producentów produktów spożywczych:

Przepisy – Knorr lub

Moje Ciasto – Kasia,

w aplikacjach mobilnych, np. Przepisy.pl, Wybory Kulinarnego Bloga Roku. Coraz większą popularnością cieszą się także blogi kulinarne z przepisami.

W Polsce, w serwisie Durszlak zagregowanych jest prawie 1250 blogów kulinarnych. Firma Listonic, która stworzyła Przycisk Listonic – jednym kliknięciem zamienia przepis kulinarny na listę zakupów w aplikacji mobilnej Listonic – zaprezentowała wyniki badań polskiej kulinarnej blogosfery za 2011 rok.

 

9 milionów Polaków co miesiąc przegląda przepisy w Internecie, 2,5 miliona osób robi to regularnie spędzając średnio 2 minuty na stronie z przepisem.

Najpopularniejszymi blogami kulinarnymi w Polsce są Moje Wypieki, KwestiaSmaku, White Plate oraz Pozytywna Kuchnia.

Najczęściej inspiracji kulinarnych w sieci szukamy przed Wielkanocą i Sylwestrem, jednak największy wzrost popularności przepisów przypada przed Wigilią. Przed Wielką Nocą najczęściej szukamy przepisów na jaja, sałatki i ciasta, przed powitaniem Nowego Roku popularne są przekąski – sałatki,surówki, pizze, lasagne i tortille. Przed wigilijną wieczerzą szukamy przepisów na potrawy takie jak kutia, kapusta z grochem, karp w galarecie czy barszcz czerwony.

 

 

Wśród najczęściej wyszukiwanych przepisów w Internecie należy wymienić sernik, pączki, ciasto na pizzę czy bardzo popularne muffinki. Zdarzają się też zadziwiające przepisy np. na bomby z serem czy czekoladową rózgę. Blogi kulinarne to także zaangażowana społeczność. Kwestia Smaku zebrałaponad 50 tysięcy fanów, podobnie Moje Wypieki – ponad 40 tysięcy fanów.

 

Wiadomości pochodzą ze statystyk Przycisków Listonic, które jednym kliknięciem zamieniają przepisna listę zakupów w mobilnej aplikacji Listonic. Z przycisków obecnie korzysta ponad 300 blogów i serwisów z przepisami. Przyciski wyświetlane są miesięcznie 30 milionów razy osiągając 6,3 miliona odwiedzin w grudniu 2011.

 

 

Listonic przebadał kulinarną blogosferęhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/listonic.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/02/listonic-150x150.pngЭва KasiakMobilestart up
Z badania Listonic wynika, że aż 9 milinów Polaków szuka kulinarnych inspiracji w internecie. Na podstawie wyników badań powstała również ciekawa infografika. Przepisy kulinarne możemy znaleźć w serwisach kulinarnych takich jak gotowanie.onet.pl czy gotujmy.pl, na stronach producentów produktów spożywczych: Przepisy – Knorr lub Moje Ciasto – Kasia, w aplikacjach mobilnych, np. Przepisy.pl, Wybory...