Listonic, czyli mobilna lista zakupów, to jedna z pierwszych polskich aplikacji dostępna na najnowszy system mobilny od Microsoftu – Windows Phone 7.

„Listonic na Windows Phone 7 jest intuicyjny i estetyczny, dzięki czemu doskonale wpisuje się w filozofię całej platformy. Właśnie na takich aplikacjach najbardziej nam zależy.” – Ewelina Bagińska, Microsoft.

 

Mimo, iż liczba aplikacji w Windows Phone Marketplace przekroczyła już 20 000, tych przygotowanych specjalnie na polski rynek jest ciągle niewiele. Głównym powodem jest oczywiście fakt, że sam Marketplace będzie oficjalnie dostępny w języku polskim dopiero jesienią.


Listonic dostępny jest na wszystkie popularne platformy mobilne w tym m.in. iPhone, Android, Symbian, Java. Jednak to wersja na Windows Phone 7, zachowując swoje największe zalety: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, otrzymała najbardziej nowoczesny design.  Było to możliwe dzięki wykorzystaniu widoków i mechanizmów charakterystycznych dla  nowego systemu dla telefonów komórkowych z systemem Windows Phone 7 jak np. nawigacji w widoku Panoramy czy Pivot.


Idea Listonic polega na przeniesieniu tradycyjnych list zakupów w świat technologii. Dzięki aplikacji mobilnej każdy może mieć listy zakupów zawsze przy sobie, na dowolnym telefonie komórkowym lub w Internecie: na stronie listonic.com. Co więcej, możliwość współdzielenia list ze znajomymi, rodziną, w pracy, ułatwia cotygodniowe wyprawy do sklepu. Zakupy z listą w telefonie robi się znacznie szybciej, gdyż produkty na listach Listonic automatycznie sortują się według kategorii odpowiadającym półkom w hipermarkecie.

 

Autorzy liczą, że pomysł, do którego udało się przekonać już prawie 100 000 użytkowników, okaże się równie dużym sukcesem na nowej platformie od Microsoftu. Na pewno pomoże w tym fakt, iż Listonic jest tworzony tak, aby odpowiadał potrzebom polskiego użytkownika i zarazem w jakości wykonania dorównywał lub przerastał najlepsze przykłady ze świata.

 

 


 

Listonic na Windows Phone 7 – czy Polacy podbiją Marketplace?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/listonic_windows_phone_7.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/listonic_windows_phone_7-150x150.pngЭва KasiakMobile
Listonic, czyli mobilna lista zakupów, to jedna z pierwszych polskich aplikacji dostępna na najnowszy system mobilny od Microsoftu – Windows Phone 7. „Listonic na Windows Phone 7 jest intuicyjny i estetyczny, dzięki czemu doskonale wpisuje się w filozofię całej platformy. Właśnie na takich aplikacjach najbardziej nam zależy.” – Ewelina Bagińska,...