Larry Page jeden z twórców Google obejmuje stery w firmie. Eric Schmidt pozostaje doradcą specjalizującym się w strategicznym partnerstwie.


Eric Schmidt nie jest już CEO Google i jak się okazuje przynajmniej oficjalnie to nie wyniki firmy za ostatni kwartał 2010 roku były powodem zmian.

Wiadomość ta rzeczywiście zaskoczyła rynek bo nikt nie spodziewał się,ze Mr.Eric,który dołączył do Google po pierwszej bańce internetowej w roku 2000,ustąpi ze stanowiska.


Jak informuje na swoim blogu-bardzo długo analizowali wspólnie z Larry’m i Sergey’em jak najlepiej usprawnić zarządzanie firmą oraz szybkie podejmowanie decyzji.


Doszli do porozumienia w okresie przerwy świątecznej i własnie dziś oficjalnie podali tą informację.


Miejsce CEO przejmuje wraz z miesiącem kwietniem Larry Page-jeden z założycieli giganta technologicznego,który do tej pory był szefem produktów.z kolei jego wspólnik Sergey Brin odpowiadający obecnie za technologie,nie spieszy się do władzy w firmie i zresztą,jak twierdzą osoby znające go,nigdy nie miał aspiracji zarządzania nią.Warto podkreślić,że wyniki firmy za ostatni kwartał 2010 rzeczywiście są imponujance i wzrosły o 17% w porównaniu do 3go kwartału.


Oczywiście nie bez znaczenia był sezon świąteczny dla Google,podczas którego można było zaobserwować wzmożony ruch w zakresie reklam,zwłaszcza sklepów internetowych,które chciały dotrzeć ze swoją oferta do możliwie największej ilości klientów-w dużej mierze wykorzystując w tym celu działania typu SEM.


Jednak analitycy twierdza rownież,że o ile wyniki z reklamy czy innych produktów bronią się same o tyle firma pod sterami byłego już CEO zaczęła mieć problemy , a właściwie nie znalazła do chwili obecnej realnej odpowiedzi na Facebook. I to właśnie z tym serwisem,a właściwie ogólnym brakiem pomysłu na zaistnienie mediach społecznościowych być może podyktowane są obecne decyzje.


Larry Page nowym CEO Google!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/larry_page_ceo_google.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/larry_page_ceo_google-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Larry Page jeden z twórców Google obejmuje stery w firmie. Eric Schmidt pozostaje doradcą specjalizującym się w strategicznym partnerstwie. Eric Schmidt nie jest już CEO Google i jak się okazuje przynajmniej oficjalnie to nie wyniki firmy za ostatni kwartał 2010 roku były powodem zmian. Wiadomość ta rzeczywiście zaskoczyła rynek bo...