Lady Gaga postanowiła przyciągnąć fanów w niekonwencjonalny sposób i zadebiutowała w grze FarmVille.

Pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać Lady Gaga, słynie ona bowiem z bardzo oryginalnych metod przyciągania do siebie uwagi mediów z całego świata. Do tej pory to także jedna z artystek, które w sposób świadomy wykorzystywały social media do promowania siebie i swojej twórczości. Lady Gaga była jakiś czas temu liderką pod względem ilości fanów na FanPage serwisu społecznościowego Facebook.

 

Teraz Lady Gaga można napisać powraca do świata rozrywki elektronicznej i wspólnie z grą od firmy Zynga, o nazwie FarmVille promuje swoje nowe utwory. GagaVille, bo tak będzie się nazywała specjalna zakładka w grze FarmVille, będzie promowała utwory z ostatniej płyty Lady Gagi “Born This Way”.

 

Dodatkowo w ramach promocji utworów Lady Gagi w GagaVille fani jej twórczości, aby faktycznie dostać się do utworu i być w stanie go odtworzyć będą musieli przejść kolejne poziomy gry. Dzięki temu wykonają tzw. “unlock” i będa mogli odsłuchiwać kolejne utwory.  A zatem przyjemne z pożytecznym.

 

Cała akcja rozegra się pomiędzy 17go-19go Maja, a w dniu 20 Maja będzie można zdobyć kolejne punkty umożliwiające dalsze “odkrywanie” utworów Gagi.

 

Warto dodać, że FarmVille to jedna z najpopularniejszych gier w internecie, każdego miesiąca korzysta z niej – gra na niej online ponad 46 milionów osób z całego świata. To, jak wielu twierdzi wielki sukces, że obydwu stronom udało się porozumieć co do współpracy. Dla Lady Gaga to ogromna rzesza potencjalnie nowych fanów, dla FarmVille promocja w stronę osób, które do tej pory słuchały muzyki bardziej klasycznie, ale uwielbiają Gagę – jak wielu powiedziałoby kolowialnie.

 

Całość promocji wspólnie z FarmVille, zespołem Gagi oraz radiem Clear Chanel  potrwa do 26go Maja.

 

Lady Gaga debiutuje w FarmVille http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/farmville_gagaville_ladygaga.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/farmville_gagaville_ladygaga-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Lady Gaga postanowiła przyciągnąć fanów w niekonwencjonalny sposób i zadebiutowała w grze FarmVille. Pewnie nikomu nie trzeba przedstawiać Lady Gaga, słynie ona bowiem z bardzo oryginalnych metod przyciągania do siebie uwagi mediów z całego świata. Do tej pory to także jedna z artystek, które w sposób świadomy wykorzystywały social media...