Na rynku systemów operacyjnych, na których działają telefony komórkowe można znaleźć wiele dostępnych. Jednak te, które zbierają pozytywny feedback i naprawdę zrobią, a właściwie robią dużo szumu są obecnie dwa. Chodzi oczywiście o iPhone’a oraz Google Android.


To właściwie 2 najpopularniejsze OS. I o ile Apple wdraża je na coraz wiecej swoich urządzeń – patrz iPad, o tyle Android Google na razie działa na komórkach. Choć Google zapowiedział wejście na rynek tabletów wkrótce w roku 2010.

Co ciekawe trend w Stanach Zjednoczonych przechyla się na korzyść Google’a, gdzie pierwszy kwartał 2010r.  był pierwszym, w którym to Google sprzedał więcej swoich urządzen komórkowych, niż Apple.

Na całym świecie Android sprzedał się w blisko 5 milionach sztuk w pierwszym kwartale 2010.

Pewna amerykańska firma przeprowadziła ostatnio badania, z których wynika, iż klienci chętniej zakupiliby tablet Google’a, gdyby był on tańszy od iPad. Informacje, które przedostają się do mediów wskazują, że Google planuje cene za swojego Ipad’a na poziomie około 100 dolarów – co będzie jak wiemy bardzo konkurencyjne. Ale pytanie czy na tyle konkurencyjne funkcjonalnie, aby przyćmić dotyczasowy sukces iPad?

Nie bez znaczenia z kolei dla firm działających w telefonii komórkowej  i produkujących komórki pozostaje fakt, w jaki sposób znajdą one porozumienie z operatorami i na jakich zasadach zaoferują dostęp do internetu swoim abonentom?

Z pewnością będziemy obserwowali dalsze ruchy na rynku :) choć w dalszym ciągu praktycznie co piąta osoba kupiłaby iPad, nie chcąc wymieniać go na inny, tańszy tablet.  W końcu bycie fanem Apple zobowiązuje :)


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google_tablet.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/google_tablet-150x150.jpgЭва KasiakMobileapple,google,ipad
Na rynku systemów operacyjnych, na których działają telefony komórkowe można znaleźć wiele dostępnych. Jednak te, które zbierają pozytywny feedback i naprawdę zrobią, a właściwie robią dużo szumu są obecnie dwa. Chodzi oczywiście o iPhone'a oraz Google Android. To właściwie 2 najpopularniejsze OS. I o ile Apple wdraża je na...