Rozpoczęła się coroczna konferencja Google pod znakiem I/O organizowana dla developerów aplikacji do systemu Android.

Dokładnie 10go Maja czyli wczoraj rozpoczęła się konferencja organizowana przez firmę Google, a skierowana do developerów aplikacji na system operacyjny Android.

 

Jak wiadomo w związku z tym, że Google jest właścicielem Android, niezwykle istotne w opinii firmy jest podtrzymywanie stałych relacji z developerami aplikacji do najpopularniejszego systemu operacyjnego.

 

Jak twierdzą przedstawiciele Google, developerzy aplikacji na Android i stały rozwój ich kompetencji, a także przekazywanie wiedzy i szkolenia z zakresu systemu Android, pozwolą firmie pozostać na pozycji lidera, przed firmą Apple, której system iOS stał się popularny wraz z wielką popularnością iPhone.

 

Android zyskał przewagę nad Apple w ciągu ostatnich miesięcy, zwiększając na przykład liczbę darmowych aplikacji dostępnych w Android Marketplace.

 

Impreza Google I/O odbywa się w Moscone Center w San Francisco i bierze w niej udział 5000 uczestników. Niestety mimo, iż Google chciał udostępnić wejście możliwie dużej liczbie developerów, wejściówki sprzedały się w ciągu godziny od momentu rozpoczęcia sprzedaży.

 

Dla tych, którzy się nie dostali, pozostaje oglądać relacje z wydarzenia w internecie. Z kolei Ci, którym się udało na dobry początek otrzymali tablety GalaxyTab, z przeglądarką Chrome.  Mają się one dopiero pojawić w sprzedaży pod koniec tego miesiąca.

 

Przy okazji konferencji Google zamieściło przestrzeń do prezentacji Google Chrome – przeglądarki internetowej, która coraz lepiej radzi sobie w konkurencji z Safari i FireFox.

 

Więcej informacji o konferencji znajdziesz tutaj.

 

Konferencja Google I/O dla developerów Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/o_android.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/o_android-150x150.pngЭва KasiakMobile
  Rozpoczęła się coroczna konferencja Google pod znakiem I/O organizowana dla developerów aplikacji do systemu Android. Dokładnie 10go Maja czyli wczoraj rozpoczęła się konferencja organizowana przez firmę Google, a skierowana do developerów aplikacji na system operacyjny Android.   Jak wiadomo w związku z tym, że Google jest właścicielem Android, niezwykle istotne w opinii...