Fani Apple ponownie mają powody do zadowolenia. Podczas konferencji firma przedstawiła nową wersję MacBook Air, a także kilka innych aktualizacji.

Trudno nie podziwiać Apple za organizację i planowanie. Steve Jobs przyzwyczaił już wszystkich, że zazwyczaj dwa razy do roku, robi konferencje czyli tzw. Keynote, podczas których upublicznia najnowsze osiągnięcia zespołów projektowych, ale finalnie oczywiście całego sztabu ludzi, pracujących nad nowymi produktami lub udoskonalaniem już istniejących. Apple bowiem prowadzi swoje działania bardziej w metodologii zwinnego programowania, dzięki czemu dozuje funkcjonalności w swoich urządzeniach, systematycznie dokładając coraz to nowe lub bardzo umiejętnie łącząc już istniejące z nowymi produktami, w których wcześniej dana funkcjonalność nie była zastosowana.


I tak po wczorajszym Keynote wiadomo, że Apple skoncentrował się na udoskonalaniu jednego ze swoich produktów czyli MacBook Air – komputera, który kilka lat temu, gdy po raz pierwszy został zaprezentowany, okrzyknięto go – zresztą był to jeden z elementów kampanii marketingowej – najcieńszym komputerem świata.


Oto co szef firmy Apple – Steve Jobs zaprezentował:


Nowy MacBook Air:

jeszcze cieńszy, wykonany z lepszego materiału MacBook, to urządzenie, do którego projektanci Apple “włożyli” same tzw. best practices czy lessons learned – z pracy nad iPad. A zatem lepsza wydajność baterii, lepszy dysk twardy, jeszcze cieńszy komputer. Jak mówił podczas konferencji Jobs:

“Zapytaliśmy samych siebie coby było gdyby MacBook połączył się z iPad”?Ceny za MacBook’a to: 999$ za 11.6-calowego i 64 GB, 1,199$ za 128 gigabytes. Za modele z ekranem 13-calowym 1,299$ i 128 GB oraz 1,599$  i  256 GB.


FaceTime:

Całkiem niedawno na rynku pojawiły się spekulacje i estymacje, co Apple może zrobić ze swoją najnowszą funkcją FaceTime, która była defacto motorem napędowym sprzedaży iPhone 4 i iPod. Prognozowano, że być może firma zdecyduje się o włączeniu usługi również w komputerach MacBook. Tak też się stało i wspomniany powyżej MacBook Air posiada wbudowaną opcję FaceTime. Teraz Jobs ma kolejny argument, aby próbować zwiększać sprzedaż tych notebook’ow – bo wszyscy, którzy do tej pory mieli iPhone 4, ale pracowali na PC, teraz mają daną okazję do korzystania z tej opcji, na Mac’ach. A zatem prawdopodobnie będzie miało to wpływ na sprzedaż, bo stanowi nie lada zachętę dla korzystających i zadowolonych z FaceTime.


Nowy OS Lion X:

Jak mówił Jobs podczas Keynote: to doświadczenia z soft’em na iPad, pomogły wprowadzić również udoskonalenia w oprogramowaniu na komputery. Jest to już 8 aktualizacja systemu operacyjnego. Lion wprowadza nowy sposób przeglądania zawartości komputera, nie ma w nim żadnych dotykowych elementów, ponieważ jak słusznie zauważa Jobs, technologia dotykowa w laptopach, to ergonomicznie niewykonalne zadanie, ponadto raczej nie przyjełoby się. Jedna z nowych funkcji w Lion to tzw. Mission Control – pozwala ona właśnie na znalezienie wszystkich otwartych okien, widgetów czy aplikacji, w jednym miejscu. Jednak OS Lion zostanie oficjalnie wprowadzony “dopiero” prawdopodobnie w okresie letnim następnego roku. A zatem trzeba jeszcze na niego poczekać. Co warte podkreślenia Lion będzie posiadał również App Store.

Garage Band, iMovie, czy iPhoto:

również te trzym programy, które dostajesz kupując Mac’a, zyskały nową odświeżoną formę. Zdjęcia mają nadaną nową formę, łatwiejsze jest edytowanie i pracowanie nad video przy użyciu iMovie. A także pojawiły się nowe funkcjonalności w Garage Band takie jak: Flex Time i Groove Matching, które ułatwiają sposób tworzenia i grania piosenek.Więcej informacji znajdziej na stronie Apple.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/mac_book_air.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/mac_book_air-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,internet,ipad,iphone,ipod,steve jobs
Fani Apple ponownie mają powody do zadowolenia. Podczas konferencji firma przedstawiła nową wersję MacBook Air, a także kilka innych aktualizacji. Trudno nie podziwiać Apple za organizację i planowanie. Steve Jobs przyzwyczaił już wszystkich, że zazwyczaj dwa razy do roku, robi konferencje czyli tzw. Keynote, podczas których upublicznia najnowsze osiągnięcia...