News Corp. – firma znana na całym świecie przede wszystkim dzięki weteranowi mediów tradycyjnych Rupertowi Murdochowi, inwestuje w kolejne projekty, które zmonetyzują produkowaną przez nią treść.


Inwestycje, które ujrzały światło dzienne na początku tygodnia, to przede wszystkim zakupienie dwóch firm.

Pierwsza z nich nazywa się Skiff i prowadzi platformę do e-czytania, jak również specjalizuje się w dostarczaniu prasy dla urządzeń typu tablety, smartphone, e-czytniki itd.

Skiff na swojej stronie interentowej wylicza, jakie gwarancje może dać swoim klientom:

  • Przychody ze sprzedaży treści
  • Możliwości sprzedazy reklam
  • Mechanizmy na jednoczesne utrzymywanie grupy już istniejących użytkowników, ale również na zwiększanie grupy zupełnie nowych
  • Przewagę konkurencyjną dzięki posiadaniu doświadczenia w przygotowywaniu treści na różnego rodzaju urządzenia

Drugą firmą, którą przejmuje News Corp, jest Journalism On Line, która oferuje usługę o nazwie Press +.

Głównym celem tej usługi jest możliwie płynne zarówno dla klienta, jak i konsumenta treści przejście z modelu bezpłatnego do płatnego  konsumpcji treści on line.

Firma oferuje wydawcom narzędzie do zbudowania, wdrożenia, a także codziennego monitorowania własnej treści on line.

Jak mówią przedstawiciele News Corp. te dwie akwizycje to krok w dopełnieniu strategii firmy mającej na celu przekształcenie dotychczasowego rynku wydawców prasy na świecie oraz możliwie bezbolesnego procesu dla samych klientów końcowych.

Tu bowiem firmy mogą mieć największy problem ze względu na to, iż do tej pory większość treści on line była po prostu bezpłatna.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/news_corp..jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/news_corp.-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
News Corp. – firma znana na całym świecie przede wszystkim dzięki weteranowi mediów tradycyjnych Rupertowi Murdochowi, inwestuje w kolejne projekty, które zmonetyzują produkowaną przez nią treść. Inwestycje, które ujrzały światło dzienne na początku tygodnia, to przede wszystkim zakupienie dwóch firm. Pierwsza z nich nazywa się Skiff i prowadzi platformę do...