Zaraz po tym, jak Nokia ogłosiła zatrudnienie pracownika Microsoft jako CEO, na horyzoncie widać już kolejne zmiany w organizacji.

Sprawy przybrały bardzo szybki obrót w firmie i z pewnością tzw. Top management – nie może być pewny swojego przez najbliższe miesiące.

Otóż zaraz po tym, jak Nokia ogłosiła zatrudnienie szefa Business Development z Microsoft – teraz nadchodzi czas na kolejne zmiany.

Z firmą prawdopodobnie pożegna się większość długoletnich pracowników koncernu. Mówi się o tym, że do tego grona będzie należał szef działu Smartphone – Anssi Vanjoki, który pracował w Nokia przez 19 lat!

Kolejna osoba, co której obecnie spekuluje się o jej przyszłości to członek zarządu Nokia Jorma Ollila, który prawdopodobnie pozostanie jeszcze w firmie, jednak mówi się, że prawdopodobnie odejdzie w roku 2012.

Znamy generalne powody, przez które sytuacja w Nokia tak diametralnie się zmienia ostatnimi dniami. Jednak jak zapewniają osoby związane z firmą, poszukiwania nowego CEO trwały sporo czasu i firma w pierwszej kolejności przyglądała się potencjalnym kandydatom z wewnątrz, a następnie z zewnątrz.


Poszukiwania bowiem miały się zawęzić wyłącznie do osób będacych Finami. Niestety nie udało się znaleźć idealnego kandydata i poszukiwania zaostały rozszerzone na cały świat. To pierwsza taka sytuacja w historii tej firmy, że szefem zostanie osoba nie bedąca Finem.

Jak podkreślają analitycy zarząd Nokia „przespał“ odpowiedni moment rynkowy, na wejście z realnym konurentem dla Apple i iPhone, potem była już tylko równia pochyła. I oczywiście są nawet w Polsce zwolennicy Nokii i ich urządzeń. Jednak prawda ekonomiczna dla inwestorów jest niepodważalna. A obecnie jak pisałam ostatnio ona jasno pokazuje spadek udziałów Nokia w rynku oraz brak realnych perspektyw na stworzenie konkurencji dla iPhone, czy chociażby innych telefonów działających w oparciu o system Android.

A zatem czekamy na dalszy obrót sytuacji. Czy zasłużeni pracownicy Nokia odejdą na zasłużone emerytury, czy też będą poszukiwali innych wyzwań poza firmą?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia_nseries.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nokia_nseries-150x150.pngЭва KasiakWiadomościapple,iphone,nokia,smartphone
Zaraz po tym, jak Nokia ogłosiła zatrudnienie pracownika Microsoft jako CEO, na horyzoncie widać już kolejne zmiany w organizacji. Sprawy przybrały bardzo szybki obrót w firmie i z pewnością tzw. Top management – nie może być pewny swojego przez najbliższe miesiące. Otóż zaraz po tym, jak Nokia ogłosiła zatrudnienie szefa Business...