Kobiety w biznesie – kilka lat temu w polskich realiach był to temat marginalny – jednak od kilku lat Polki zdecydowanie rosną w siłę, rosną w biznesie.

Jeszcze kilka lat temu w Polsce mówiło się, o przedsiębiorczych Paniach, głównie w korporacjach – zachodnich firmach, z których wiele miało swoje siedziby nad Wisłą już od początku lat 90tych. Jednak krajobraz przedsiębiorczości kobiet wraz z upływem czasu zmienia się i wyraźnie widać, że możemy mówić o zjawisku przedsiębiorczych Polek. Globalnie widać wyraźnie, że kobiety mają większe umiejętności do adaptacji do nowego otoczenia czy zjawisk, co więcej są one w stanie szybciej przyswajać nową wiedzę, a wiele z nich relatywnie szybko przechodzi od porażki do sukcesu.

Rozpoczynając nową działalność warto poszukać miejsc, gdzie znajdują się informacje dla kobiet w biznesie. Takim miejscem może być Internet, w którym znajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących tego, jak zakładać biznes internetowy, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać przy zakładaniu firmy. Innym miejscem są np. Powiatowe Urzędy Pracy – co jakiś czas można w nich otrzymać środki na rozpoczęcie własnej działalności. Szukając informacji dla kobiet w biznesie możesz również rozejrzeć się za warsztatami i kursami dedykowanymi dla Pań, które chcą założyć swój biznes internetowy.

Kobiety mają ten niebywały dar angażowania się w sprawy, często takie, które nie dotyczą ich bezpośrednio – niemniej są powiązane. Wynika to głównie z empatii wśród kobiet, która wyzwala w nich zachowania niebezpośrednio przekładające się na mierzalne – materialne efekty. Kobiety poszukują także elastyczności zawodowej, w ciekawym artykule, opublikowanym na łamach jednego z amerykańskich magazynów, można przeczytać, że wśród kobiet panuje specyficzne “zjawisko”, które skutecznie mobilizuje je do coraz częstszego przechodzenia na własną działalność.

Zjawisko to nie może być określone “szklanym sufitem”, choć część z niego stanowi element składowy decyzji o podjęciu własnej działalności.  Chodzi mianowicie o chronologię pewnych zawodowych scenariuszy, z którymi często mamy do czynienia. Kończąc studia podejmujemy pracę, po 30tym roku życia nadchodzi czas na zakładanie rodzin i próbę powiązania priorytetów, a także podołania wszystkim rodzinno-zawodowym obowiązkom. Gdy już dzieci są nieco odchowane lub dorosłe kobiety wchodzące w okres życia pomiędzy 40 a 50tym rokiem – zaczynają często doświadczać właśnie zjawiska szklanego sufitu – wiedzą, że nie mają lub przestają mieć szansę na dalsze awanse i rozwój kariery. Często jest to moment zwrotny u wielu z nich, a w przypadku pewnej grupy kobiet, decydują się one na to znacznie wcześniej.

W kolejnych naszych publikacjach będziemy zastanawiać się nad tym, jak można zaistnieć w biznesie i gdzie szukać źródeł inspiracji zarówno dla rozwoju zawodowego, jak i osobistego.

Kobiety w biznesie rosną w siłę!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/internet_news_kobiety_w_biznesie_rosna_w_sile.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/internet_news_kobiety_w_biznesie_rosna_w_sile-150x150.jpgЭва KasiakTechnologie dla kobietWiadomości
Kobiety w biznesie - kilka lat temu w polskich realiach był to temat marginalny - jednak od kilku lat Polki zdecydowanie rosną w siłę, rosną w biznesie. Jeszcze kilka lat temu w Polsce mówiło się, o przedsiębiorczych Paniach, głównie w korporacjach - zachodnich firmach, z których wiele miało swoje siedziby nad...