Google według serwisów amerykańskich, pracuje obecnie nad wdrożeniem własnego serwisu społecznościowego.

Aż dziw bierze, że Google nie dołączył jeszcze do grona posiadaczy serwisów społecznościowych. Z całym swoim potencjałem (jeszcze) i doświadczeniem. Jednak być może ta sytuacja się wkrótce zmieni, bo jak podaje wiele amerykańskich źródeł, nowy CEO Google i jeden z jego założycieli, stawia bardzo wysoki priorytete na to, aby firma “wreszcie” zbudowała własne rozwiązanie.

Według nie potwierdzonych informacji, Google miał uruchomić swój projekt w poniedziałek, jednak to były bardzie plotki, niż cokolwiek z prawdy, bowiem zdementował je pracownik wysokiego szczebla firmy.

Fakt ponoć trwają prace, ale za wcześnie jeszcze, aby mówić o tym, kiedy rzeczywiście serwis może zostać uruchomiony.

Jak podają źródła nazwa serwisu miałaby być Circles, a co jego funkcjonalności umożliwiałyby próbę dotarcia do użytkowników obecnych serwisów społecznośćiowych, głównie Twitter’a i Facebook’a.

Różnica pomiędzy sposobem działania Circles, a np. Facebook’iem, polegać ma na tym, że w Circles użytkownik może wyłącznie dzielić się informacjami ze swoimi najbliższymi kontaktami, tymi, z którymi utrzymuje kontakt na co dzień, a nie jest tylko internetowym znajomym. Firma zatrudniła do zbudowania serwisu ludzi, którzy odpowiadali za wdrożenia innych produktów, będących obecnie częścią Google.

Czy to według Google ma być sposób na odciągnięcie milionów użytkowników od wspomnianych serwisów i przyciągnięcie ich na swoją stronę? Być może tak, jednak ważniejszym elementem wydaje się być czas. Otóż Google może być mocno spóźniony w kwestii wprowadzenia serwisu społecznościowego.

Czekamy zatem niecierpliwie na uruchomienie Circles. Czas pokaże na ile ten spóźniony pomysł okaże się sukcesem.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_circles.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/google_circles-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Google według serwisów amerykańskich, pracuje obecnie nad wdrożeniem własnego serwisu społecznościowego. Aż dziw bierze, że Google nie dołączył jeszcze do grona posiadaczy serwisów społecznościowych. Z całym swoim potencjałem (jeszcze) i doświadczeniem. Jednak być może ta sytuacja się wkrótce zmieni, bo jak podaje wiele amerykańskich źródeł, nowy CEO Google i...