Powstała wyszukiwarka dla dzieci, funkcjonująca w oparciu o mechanizm wyszukiwania Google Custom Search i Google Safe Search!

KidRex to idealnie skrojona zabawka on line dla dzieci. Już po wejściu na stronę można przekonać się do kogo jest skierowana. Jej grafika bowiem, to potocznie ujmując “dziecięce kolorowanki” – w tym przypadku to grafika przedstawiająca dinozaura (dinosaurus rex), pole wyszukiwarki oraz palemki.

Wszystko utrzymane w kolorowej, ciekawej dla dziecka aranżacji.Wyszukiwarka dzięki wspomnianym mechanizom customizacji wyszukiwania, a także bezpieczeństwa jest idealnym narzędziem dla dzieci, dzięki temu, że filtruje i nie udostępnia wszelkich treści na przykład erotycznych albo seksualnych. Dziecko korzystając z tej wyszukiwarki może cieszyć się swobodą przeszukiwania sieci i być pewne, że nie natknie się na oburzające i niedozwolone dla dzieci treści.

Jak to działa?

Wyszukiwarka ma wbudowaną listę zakazanych stron oraz słów kluczowych niedozwolonych dla dzieci. Za każdym razem wyświetlając wyniki wyszukiwania dla konkretnego zapytania, dodatkowo “upewnia się”, że żaden z wyświetlonych wyników nie będzie kierował do zakazanej strony www czy  też dotyczy któregoś ze słów kluczowych znajdujących sięn a wspomnianej liście.

Wyszukiwarka w chwili obecnej jest na etapie stałego udoskonalania tak, aby mogła stanowić rzetelne i bezpieczne źródło wiedzy i rozrywki dla najmłodszych użytkowników sieci.


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/kidrex_parents.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/kidrex_parents-150x150.pngЭва KasiakStart Upgoogle,internet
Powstała wyszukiwarka dla dzieci, funkcjonująca w oparciu o mechanizm wyszukiwania Google Custom Search i Google Safe Search! KidRex to idealnie skrojona zabawka on line dla dzieci. Już po wejściu na stronę można przekonać się do kogo jest skierowana. Jej grafika bowiem, to potocznie ujmując 'dziecięce kolorowanki' - w tym przypadku...