Google, który pracuje nad uruchomieniem Editions czyli sekcji książek elektronicznych, już w Grudniu wdroży na terenie Stanów Zjednoczonych swój produkt.

Google Editions to według przedstawicieli firmy jeden z najciekawszych produktów, bowiem jak oni twierdzą, otwarty format danych umożliwi korzystanie z książek elektronicznych na różnych urządzeniach, czytnikach czy smartphone’ach.


Editions miał zostać oficjalnie uruchomiony latem tego roku, jednak kwestie praw własności do książek i technicznych zabezpieczeń, wzięły górę i wymogły na zespole pracującym nad projektem, poświęcenie większej, niż wcześniej zakładano ilości czasu niezbędnego na poprawne wdrożenie produktu na rynek amerykański.


Jak mówi Google rok 2011 będzie rokiem ekspansji Editions na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza pierwszy kwartał 2011 roku zapowiada się bardzo pracowicie dla zespołu Editions.


Czy zatem uda się Google wejść w rynek elektronicznych wydawnictw – czas pokaże. Z pewnością będzie to uzależnione od zawartości Editions, ale także od cen poszczególnych pozycji książkowych.

Już wkrótce uruchomienie Google Editionshttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/google_editions.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/google_editions-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Google, który pracuje nad uruchomieniem Editions czyli sekcji książek elektronicznych, już w Grudniu wdroży na terenie Stanów Zjednoczonych swój produkt. Google Editions to według przedstawicieli firmy jeden z najciekawszych produktów, bowiem jak oni twierdzą, otwarty format danych umożliwi korzystanie z książek elektronicznych na różnych urządzeniach, czytnikach czy smartphone'ach. Editions miał zostać...