Groupon Now to mobilna wersja serwisu zakupów grupowych, której uruchomienie planowane jest na Kwiecień.

Po tym, jak Groupon zyskał pokaźną bazę użytkowników, w wielu krajach świata, a także bardzo rozpoznawalną markę, o którą sam Google zabiegał (bezskutecznie), nadchodzi czas na kolejny krok w rozwoju serwisu.


Otóż twórca Groupona zapowiedział wprowadzenie wersji  mobilnej serwisu zakupów grupowych, która ma ujrzeć światło dzienne w Kwietniu tego roku. Z pewnością jest to krok w dobrym kierunku, bo mobile według prognoz analityków prześcignie internet i będzie jeszcze szybciej rozwijającym się obszarem nowych technologii.


Groupon Now, bo tak ma nazywać się wersja mobilna, jak wynika z założeń, będzie łączył w sobie element lokalizacyjny, dzięki któremu możliwe będzie znalezienie na telefonie komórkowym ofert zakupów grupowych, znajdujących się najbliżej miejsca lokalizacji posiadacza telefonu.


Aplikacja na telefony komórkowe będzie zawierała dwa przyciski o śmiesznej, ale jednak precyzyjnej nazwie: “I’m Hungry”  i “I’m Bored”. Jak nazwa wskazuje będzie można wybrać coś na ząb, a także coś dla rozrywki.


Groupon pokłada duże nadzieje w nowym produkcie, po pierwsz upatrując w nim możliwości szybkiego zapełnienia np. stolików z pobliskiej restauracji,  także obsługi klientów, a dokładniej posiadaczy firm, którzy decydują się na współpracę z Groupon. Wiele z tych firm nie jest zaawansowana technologicznie i jak twierdzą przedstawiciele Groupon, często jest to przeszkodą w nawiązaniu współpracy. Wraz z nowym produktem, to jednak ma się zmienić.


Ciekawe, jak Polacy zaczną korzystać z aplikacji na mobile? Z pewnością wielu zaawansowanych, mających dogodne plany taryfowe od operatorów, zdecyduje się na wersję na komórkę. Ale zdaje się, że generalnie polski rynek jeszcze nie rozpoczął ekspansji w obszarze mobile, w takim stopniu, jak to się dzieje w krajach Europy Zachodniej.

Już w Kwietniu start Groupon Now!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/groupon_shopsavvy.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/groupon_shopsavvy-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Groupon Now to mobilna wersja serwisu zakupów grupowych, której uruchomienie planowane jest na Kwiecień. Po tym, jak Groupon zyskał pokaźną bazę użytkowników, w wielu krajach świata, a także bardzo rozpoznawalną markę, o którą sam Google zabiegał (bezskutecznie), nadchodzi czas na kolejny krok w rozwoju serwisu. Otóż twórca Groupona zapowiedział wprowadzenie wersji...