Shortmail to nowa usługa, która swoją bazę czerpie z idei skracania wiadomości tekstowych, pierwszy raz w powodzeniem wykorzystanej przez Twitter.

Shortmail to usługa, która powstała niedawno w wersji angielskiej i wywodzi się ze Stanów. Idea całej usługi polega na tym, że serwis ten skraca każdą wiadomość do 500 znaków, a poczta ta nie posiada żadnych załączników, plików czy folderów.

 

Korzystając z Shortmail możesz prowadzić mailowe konwersacje z kontaktami w ramach wybranej/zaznaczonej grupy.  Do Shortmail możesz zapisać się poprzez istniejące konto na serwisie mikroblogowym Twitter lub bezpośrednio pozostawiając swój adres e-mail.

 

Całość interfejsu użytkownika składa się z lewej kolumny z kontaktami oraz ułożonych poziomo zakładek Konto, Kontakty, Zaawansowane.  W ramach zakładki Kontakty możesz importować całość kontaktów zarówno z konta Gmail oraz z konta Twitter.  Możesz również przeszukiwać bazę kontaktów dzięki intuicyjnym, “podpowiadającym” funkcjom.  W ramach zakładki Konto, możesz skonfigurować swoją pocztę Shortmail z telefonem komórkowym.

 

W chwili, gdy wiadomość skrócona zostaje wysłana, przenoszona jest ona na samą górę listy, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku SMS’ów – dzięki temu zawsze na górze listy będziesz miał wiadomości wysłane jako te ostatnie.

 

Shortmail jako dodatkowy “gadżet” ujęłabym to tak, wdrożył także wyszukiwanie głosowe – które pozwala na szukanie wiadomości, osoby która wysłała wiadomość , a także konkretnego tekstu.

 

Jednak czy idea skracania wiadomości e-mail, a także “mobilizowania” użytkowników, aby pisali krótkie wiadomości do 500 znaków się przyjmie?

 

Trudno jak sądzę obecnie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością wielu ludzi nie czyta już długich maili, a jeśli już to te służbowe :) a zatem czy grupie przyjaciół potrzebny jest kolejny serwis, który skraca wiadomości e-mail?  W końcu oni przecież już są na Facebook, Twitter i Gmail – a ponadto stale kontaktują się ze sobą poprzez SMS. Z drugiej  strony wielu ludzi może zechcieć wypróbować serwis, bo wszyscy w czasach natłoku informacyjnego poszukują prostoty.

 

 

 

 

 

Jak skrócić mail'a? Użyj Shortmail! http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/shortmail.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/shortmail-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Shortmail to nowa usługa, która swoją bazę czerpie z idei skracania wiadomości tekstowych, pierwszy raz w powodzeniem wykorzystanej przez Twitter. Shortmail to usługa, która powstała niedawno w wersji angielskiej i wywodzi się ze Stanów. Idea całej usługi polega na tym, że serwis ten skraca każdą wiadomość do 500 znaków,...