Ten tekst jest swoistym follow up’em do poprzedniego, w którym pisałam o aplikacjach dla dzieci na iPad’a. Dziś ciąg dalszy w temacie nowych technologii i dzieci.

I znowu powinnam się pokajać za to, że przecież dzień dziecka za pół roku, a święta właśnie minęły (tak szybko, jak przyszły). Jednak ten tekst stanowi całkowite nawiązanie do poprzedniego, który ukazał się w ostanim tygodniu roku 2011 i dotyczył tego, jak nowe technologie, aplikacje wspierają rozwój dzieci.

 

Nie bez powodu zresztą miałam pisać o tym, bo firma Young Internet skontaktowała się ze mną jakiś czas temu, celem zaprezentowania swoich rozwiązań dla dzieci. Jak nazwa firmy wskazuje, zajmuje się ona produkowaniem aplikacji, gier czy  interaktywnych książek dla najmłodszych konsumentów tej szeroko pojętej treści digital.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać na powyższym filmie Young Internet to prawdziwa “kids company”, gdzie powstają aplikacje zarówno dla najmłodszych dzieci – tych już od pierwszego roku życia, jak i dla starszych w wieku 8-12 lat. Firma postawiła na dobrą strategię, zakładając, że dzieci rozpoczną swoją edukację od tabletów, a wraz z wiekiem będą przesuwały swoje zainteresowania w kierunku smartphone’ów. Dlatego też Young Internet oferuje gry właśnie dostępne w tych dwóch kanałach.

 

Wracając zatem do informacji, którą otrzymałam – wynikało z niej, że firma właśnie zakończyła prace nad kolejną wersją aplikacji o nazwie “Grolly at the North Pole”. Aplikacja jest dostępna na iPad’a i jest grą zręcznościową dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. “Grolly at the North Pole” to historia dziewczynki, której ulubieńca (misia) w nocy porywają zwierzęta, co istotne każde zwierze porywające maskotkę pochodzi z innego kontynentu. I tak zaczyna się przygoda, której celem jest odzyskanie misia. Aby to zrobić główna bohaterka musi dotknąć i posłuchać każdego ze zwierząt charakterystycznych dla danego kontynentu.

 

Osobiście mi nawet nie udało się przejść od razu wszystkich plansz :( powodem był mały psikus, którego odkryłam grając na iPadzie. Chodzi o to, że jeśli zbyt szybko dotknie się zwierzaka trzymającego akurat maskotkę, znika ona i ukrywa się na kolejnej planszy. Taki mały intelektualny psikus dla mnie i najmłodszych dzieci.

 

Warto wspomnieć, że Young Internet oferuje gry w wielu językach: angielskim, szwedzkim, norweskim, hiszpańskim, duńskim, francuskim czy niemieckim.  Firma zyskuje coraz więcej graczy i stale pracuje nad udoskonalaniem obecnych aplikacji i tworzeniem nowych. Do tej pory ma na koncie między innymi: Panfu – Ba a Panda!; Oloko – Create Your World czy właśnie Grolly at The North Pole z małą Emmą w roli głównej właściwie w Christmas Edition.

 

 

Jak nowe technologie wspierają edukację dzieci - cz.2http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/young_internet.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/young_internet-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Ten tekst jest swoistym follow up'em do poprzedniego, w którym pisałam o aplikacjach dla dzieci na iPad'a. Dziś ciąg dalszy w temacie nowych technologii i dzieci. I znowu powinnam się pokajać za to, że przecież dzień dziecka za pół roku, a święta właśnie minęły (tak szybko, jak przyszły). Jednak ten...