Firma Webtrends badająca rynki internetowe opublikowała raport, z którego wynika że era mediów społecznościowych będzie na pewno trwała i to z dużym powodzeniem do roku 2012.

Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że To Facebook (również według raportu) zdominował te media i już teraz można o nim mówić jako o “królu social media” na całym świecie.


Według danych pochodzących z Google Trends sam termin social media zaczął być dostrzegany w roku 2005, aby już w roku 2007 być bardzo popularnym. Następnie rok 2008 to kontynuacja trendu wzrostowego, gdzie widać że serwisy społecznościowe rozwijały się bardzo prężnie, a rok 2009 to względna stabilizacja, bez zasadniczych zmian w dół lub w górę.

Jednak rok 2010 wskazuje na to, że można mówić o powolnym, ponownym wzroście. Oczywiście ze względu na powolne nasycenie rynku, prawdopodbnie nie będzie w najbliższym czasie sukcesów na miarę Facebook czy Twitter, ale w dalszym ciągu społeczności również w Polsce mają się dobrze.


Dziś niewiele jest miejsc, w których nie ma wzmianki o największych markach social mediów – ludzie, którzy są na wakacjach, w dalszym ciągu “muszą” mieć dostęp do Facebook’a, aby mogli na bieżąco zamieszczać zdjęcia czy filmy. I tak właściwie jest to bardzo ciekawy temat na rozważania socjologiczne. Ludzie w gruncie rzeczy dzięki social mediom zaczęli bardziej “wpuszczać” internet do swoich domów. Nie jest obecnie w złym tonie powiedzieć: jestem na Facebook’u, czy na przykład “widziałaś zdjęcia, które wrzuciłam na Facebook” itd. To moje subiektywne zdanie wynikają z kilkuletniej obserwacji również polskich serwisów.


W dalszym ciągu również wydaje mi się, że niszowe serwisy społecznościowe mają i będa miały rację bytu – ze względu na właśnie ich niszowość, gromadzenie ludzi wokół idei, tematu, miejsca zamieszkania. Dzięki takim serwisom ludzie naprawdę mają szansę przekonać się, że internet działa!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/social-media.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/social-media-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Firma Webtrends badająca rynki internetowe opublikowała raport, z którego wynika że era mediów społecznościowych będzie na pewno trwała i to z dużym powodzeniem do roku 2012. Nie będzie niczym odkrywczym, jeśli napiszę, że To Facebook (również według raportu) zdominował te media i już teraz można o nim mówić jako o...