J.P. Morgan zakończył rundę zbierania kapitału na inwestycje w start up’y.

Brzmi to rzeczywiście dziwnie, ale to jest intencją J.P. Morgan, który to bank, w Grudniu zakupił udziały w największym i najwyżej wycenianym serwisie czyli Facebook’u.


Jak twierdzą przedstawiciele banku, runda gromadzenia dofinansowania już się zakończyła i co ciekawe udało się zebrać o nieco połowę więcej, niż planowano. Firma początkowo planowała zgromadzić 500 milionów $ lub 750 milionów $, jednak w praktyce okazało się, że zgromadziła dwa razy tyle.


Chodzi o kwotę rzędu 1,2 miliarda $, którą J.P. Morgan zamierza zasilić start up’y, na tzw. ostatnim etapie rozwoju. Czyli można wnioskować, co zostało także potwierdzone wypowiedziami przedstawicieli, że serwisy takie, jak Twitter czy Facebook, będą dofinansowane tym kapitałem.


Co warto podkreślić J.P. Morgan założył własny fundusz o nazwie J.P. Morgan Digital Growth Fund LP, który jak właśnie nazwa wskazuje, będzie operował na polu start up’ów internetowych, ale także tych z obszaru technologii elektronicznych – czyli zakres może być bardzo szeroki.Nie jest jasne czy powołany przez J.P. Morgan fundusz będzie sam inwestował w start up’y, czy być może w imieniu swoich klientów, będzie wyszukiwał te najlepsze.


Czyżby rynek amerykański coraz bardziej zbliżał się do momentu “dmuchania banki internetowej” number 2?

J.P. Morgan zebrał ponad miliard $ na inwestycjehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/JP_morgan.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/JP_morgan-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
J.P. Morgan zakończył rundę zbierania kapitału na inwestycje w start up'y. Brzmi to rzeczywiście dziwnie, ale to jest intencją J.P. Morgan, który to bank, w Grudniu zakupił udziały w największym i najwyżej wycenianym serwisie czyli Facebook'u. Jak twierdzą przedstawiciele banku, runda gromadzenia dofinansowania już się zakończyła i co ciekawe udało się...