Popularne komputery PC czyli potocznie zwane laptopami zaczynają odczuwać, jak Apple ze swoim tabletem iPad odbiera im udziały w tym segmencie.

Z pewnością szefowie firm HP oraz Dell mają obecnie trudny czas, próbując zapanować nad spadkiem zainteresowania ich produktami. A spadek wywołał produkt, który w roku ubiegłym szturmem wszedł do świata technologii i gadżetów – czyli iPad. Prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać iPad’a.

 

Firma HP odnotowała 23% spadek sprzedaży komputerów PC tylko w ostatnim kwartale, a sprawy mogą się jeszcze znacznie pogorszyć, bo przecież iPad 2, wprowadzony kilka tygodniu temu, może powodować dalszy spadek zainteresowania popularnymi kiedyś pecetami.

 

HP ma również znaczny problem z przeszacowaniem planów przychodowych na ten rok. Firma już teraz zrobiła korektę do oryginalnów planów o…bagatela 1 miliard $!

 

Według danych analityków estymuje się, że w roku 2011 zostanie sprzedanych 70 milionów iPad’ów.

 

Według Jane Snorek z amerykańskiej firmy badawczej Nuveen Asset Management mówi, że iPad na pewno zastąpi klasyczny domowy, stacjonarny komputer.

 

Apple od debiutu iPad w Kwietniu 2010 roku sprzedał 20 miionów sztuk urządzenia, a teraz “zaledwie” w jeden kwartał już 4 miliony 690 tysięcy sztuk.

 

Z kolei dla porównania cały rynek PC spadał w zeszłym roku i ten trend się utrzymuje. Sprzedaż Microsoft Windows również spadała i była niższa o 4,5%

 

Jak zatem firmy do tej pory komputerowe chcą walczyć z głównym konkrentem Apple ?

HP zapowiedziało, że w te wakacje wprowadzi na rynek swój własny table o nazwie TouchPad. Tablet będzie działał na WebOS, który oryginalnie był częścią firmy Palm, zakupionej przez HP w 2010 roku.

 

Intel z kolei pracuje nad ulepszeniem chipów, które dostarcza tak, aby zużywały mniej energii.

 

Microsoft jak zapowiada planuje wprowadzenie zoptymalizowanej pod ekrany dotykowe tabletów, wersji systemu operacyjnego Windows.

 

 

iPad zaczyna odbierać udziały sprzedawcom PC http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/ipad2.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/ipad2-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Popularne komputery PC czyli potocznie zwane laptopami zaczynają odczuwać, jak Apple ze swoim tabletem iPad odbiera im udziały w tym segmencie. Z pewnością szefowie firm HP oraz Dell mają obecnie trudny czas, próbując zapanować nad spadkiem zainteresowania ich produktami. A spadek wywołał produkt, który w roku ubiegłym szturmem wszedł do...